قوی‌ترین پاسپورتهای جهان در سال 2019:

قوی‌ترین و ضعیف‌ترین گذرنامه‌های جهان توسط شرکت مشاوره هنلی و شرکا اعلام شدند. شاید برای شما هم این رده جالب باشد. در ادامه همراه ما باشید تا قوی ترین پاسپورت‌های جهان به همراه رتبه ایران را بررسی کنیم.

رده بندی پاسپورت کشورها بر اساس میزان قبولی آنها بدون ویزا که نمایانگر قدرت گذرنامه آن کشور می باشد، طبقه بندی می شوند.میزان قدرتمندی پاسپورت‌های جهان با تعداد کشورهایی که شهروندان آن بدون نیاز به ویزا سفر کنند، مشخص می‌شود. اطلاعات رتبه‌بندی هتلی پاسپورت به صورت انحصاری و براساس داده‌های انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) تهیه شده است. این انجمن بزرگترین و جامع‌ترین پایگاه داده از اطلاعات مسافرتی جهان را دارد که از طریق تحقیقات وسیع در داخل کشورها پیشرفت می‌کند. در ادامه می‌توانید لیست پرقدرت ترین پاسپورت های سال 2019 و تعداد کشورهایی که می‌توانند بدون ویزا به آنها سفر کنند.

پاسپورت ژاپنی با امکان ورود به ۱۹۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا، بالاتر از سنگاپور به‌ تنهایی در صدر فهرست قوی‌ترین پاسپورت جهان قرار گرفت. ژاپن برای دومین سال متوالی رتبه نخست را به دست ‌آورد تا مشخص شود به چه دلیل شهروندی این کشور و داشتن پاسپورت ژاپنی تا این اندازه اهمیت دارد. از سوی دیگر می‌دانید که ویزای ژاپن نیز یکی از ارزشمندترین ویزا‌هایی است که می‌تواند در پاسپورت هر فرد الصاق شود و وزن خاصی به گذرنامه خواهد داد.

 

رتبه دوم کشور سنگاپور هم که طی چند سال گذشته رشد بسیار مشهودی درزمینهٔ ارزش و قدرت پاسپورت داشته است به همراه کره جنوبی در رده دوم رده‌بندی قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۹ قرار گرفت.

لیست کامل برترین پاسپورت‌های جهان:

در تصویر زیر می‌توانید رده‌بندی اعتبار پاسپورت‌های جهان بر اساس آزادی سفر به بیشترین تعداد کشورها بدون نیاز به ویزا را مشاهده کنید:

 1. ژاپن، سنگاپور (دسترسی آزاد و بدون ویزا به ۱۸۹ مقصد).
 2. فنلاند، آلمان، کره جنوبی (۱۸۷ مقصد).
 3. دانمارک، ایتالیا، لوکزامبورگ (۱۸۶ مقصد).
 4. فرانسه، اسپانیا، سوئد (۱۸۵ مقصد).
 5. اتریش، هلند، پرتغال، سوئیس (۱۸۴ مقصد).
 6. بلژیک، کانادا، یونان، ایرلند، نروژ، انگلستان، ایالات متحده (۱۸۳ مقصد).
 7. مالت (۱۸۲ مقصد)
 8. جمهوری چک (۱۸۱ مقصد).
 9. استرالیا، ایسلند، لیتوانی، نیوزیلند (۱۸۰ مقصد).
 10. لتونی، اسلواکی، اسلوونی (۱۷۹ مقصد).

ضعیف‌ترین پاسپورت‌های جهان

کشورهای عراق، افغانستان و سوریه نیز با ضعیف‌ترین پاسپورت‌ها در لیست قرارگرفته‌اند.

 1. بنگلادش، اریتره، ایران، لبنان، کره شمالی (۳۹ مقصد).
 2. نپال (۳۸ مقصد).
 3. لیبی، فلسطین اشغالی، سودان (۳۷ مقصد).
 4. یمن (۳۳ مقصد).
 5. سومالی (۳۱مقصد).
 6. پاکستان (۳۰ مقصد).
 7. سوریه (۲۹ مقصد).
 8. عراق (۲۷ مقصد).
 9. افغانستان (۲۵ مقصد).

جایگاه ایران

سال ۲۰۱۸ ایران با دسترسی به ۴۳ کشور در رتبه ۹۸ قرار داشت که امسال با حذف صربستان از کشورهای با دسترسی بدون ویزا برای ایران، قدرت گذرنامه کشورمان در رده‌بندی سال ۲۰۱۹ با دسترسی ۴۲ کشور شامل ۱۱ کشور بدون ویزا و ۳۱ کشور با ویزای فرودگاهی همراه با اتیوپی و کره‌شمالی در رتبه ۹۶ این جدول قرار گرفته است.

 

 

مطالب مرتبط:

تورهای اروپا 

تور کانادا 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *