سانتورینی:

جزایر سانتورینی یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن لحظات رمانتیک در یونان به شمار می رود. به همین دلیل نیز این شهر به نام مقصد عروسی شهرت یافته است که البته نه تنها برای زوج های جوان، بلکه بازدیدکننده های آن از سراسر دنیا رو به افزایش است. جالب است بدانید که این منطقه تنها جزایر در دنیاست که دهانه آتشفشان آن در دریا قرار گرفته است. در این جزایر شهرک های سفید صخره ای که با قلعه های زیبا پوشانده شده اند، منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده اند. یکی از جذابیت های دیگر این جزیره خوراکی های لذیذ و متمایز این منطقه است که شامل گوجه فرنگی، گیلاس، پنیر بز و… می باشد.

جمعیت این جزیره در حدود ۱۵۰۰۰ نفر است.

به دلیل محلی که جزیره واقع شده و رنگ سفید خانه‌ها و ابنیه بسیار معروف شده‌است.

سانتورینی در حدود ۳۶۰۰ سال پیش یک فوران عظیم آتشفشانی را شاهد بوده‌است و بدین ترتیب بیشتر قسمتهای امروزی جزیره را به بیرون ریخته‌است. در طول سالیان و قرن‌های بعدی، یونانیان بر لبه تیز این آتشفشانهای بلند، روستاهایی را بنا نهادند که زیباییش در کنار آبی دل‌انگیز خلیج آن چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‌کند.

هر ساله تورهای جذابی به این شهر برگزار می‌شود که میتوانید از لینک مشاهده نمایید.

 

Santorini سانتورینی

 

[osm_map_v3 map_center= “38.7637,23.6124” zoom=”6″ width=”95%” height=”450″ map_border=”thin solid ” post_markers=”1″ type=”” control=”” ]