راهنمای چک نتایج لاتاری گرین کارت 2021 – زمان اعلام نتایج لاتاری هر سال در ۱۶ اردیبهشت ماه می باشد. اما با توجه به مشکلات به وجود آمده زمان اعلام نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا 2021 بعلت پیامدهای ناشی از همه گیری بیماری Covid-19 (ویروس کرونا) یک ماه به تعویق افتاد.

امسال جهت آگاهی از نتیجه لاتاری می بایست در تاریخ هفدهم خرداد وارد سایت dvprogram.state.gov شده و سپس با توجه به مراحل قدم به قدمی که در زیر ارائه می شود نسبت به چک کردن مشاهده نتایج اقدام کرد. شایان ذکر است نتایح به مدت 1 سال جهت مشاهده در دسترس افراد قرار می گیرد.

جزئیات راهنمای چک نتایج لاتاری گرین کارت 2021 

مرحله اول

قبل از هرچیزی باید یادآور شد که در زمان ثبت نام لاتاری آمریکا، پس از آنکه ثبت نام متقاضی تکمیل می شود، این سایت شماره ای با عنوان کانفرمیشن نامبر لاتاری گرین کارت به او ارائه می شود تا به وسیله آن در زمان اعلام نتایج متوجه شود که آیا اسم او در لیست برندگان است یا خیر. کانفرمیشن نامبر و یا کد رهگیری یک کد ۱۶ رقمی بوده و برای افرادی که در ثبت نام لاتاری دوره 2021 شرکت کرده اند با عدد 2021 شروع می شود. بنابراین در ابتدا باید به یاد بیاورید که فایل کانفرمیشن نامبر خود و یا پرینت آن را در کجا قرار داده اید.

چنانچه آن را گم کرده اید و یادتان نمی آید که آن را کجا قرار داده اید باید نسبت به بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری خود اقدام کنید. مقاله راهنمای بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری به شما کمک می کند تا راحت تر مراحل را پیش ببرید. در نتیجه توصیه می شود بر روی لینک کلیک کرده و قدم به قدم با مراحل ذکر شده داخل مقاله پیش بروید تا کانفرمیشن نامبر لاتاری خود را بازیابی کنید.

مقالات مرتبط  آسان ترین روش دریافت پاسپورت ترکیه در زمان کوتاه

مرحله دوم

پس از آنکه کانفرمیشن نامبر لاتاری خود را یافتید باید وارد سایت dvprogram.state.gov شده و دکمه continiue را بفشارید. بعد از آن وارد صفحه ی زیر می شوید که در قسمت اول باید کانفرمیشن نامبر را وارد کنید. در فیلد دو، سوم و چهارم به ترتیب می بایست نام خانوادگی، تاریخ تولد به میلادی و کد مشاهده شده در عکس را وارد کنید.

 Confirmation Number : کد تاییدیه ثبت نام به صورت کامل وارد شود (این کد 16 کاراکتر بوده و با عدد 2021 شروع می شود، حتماً با حروف بزرگ تایپ نمایید)

 Last/Family Name : در این بخش فقط نام خانوادگی خود را وارد نمایید (دقیقاً مطابق با حروفی که زمان ثبت نام وارد نموده اید و فقط با حروف بزرگ)

Year of Birth : در این بخش سال تولد را به میلادی وارد نمایید (دقیقاً مطابق با سال 4 رقمی که زمان ثبت نام وارد نموده اید)

 : Authentication در این بخش کد نمایش داده شده درون عکس را در کادر خالی وارد نمایید.

پس از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه Submit کلیک کنید.

چنانچه در لاتاری نام شما در لیست برندگان باشد با صفحه زیر رو به رو می شوید. این صفحه در واقع نامه ای می باشد که حاوی مشخصات انحصاری و اختصاصی زیر است.

  1. بارکد اختصاصی برنده لاتاری
  2. کیس نامبر انحصاری فرد برنده شده
  3. اطلاعات ثبت شده متقاضی در هنگام ثبت نام مانند نام و نام خانوادگی و آدرس
  4. محل مصاحبه که در سفارت ایالات متحده در “آنکارا”، “ابوظبی” و یا “ایروان” می باشد.

راهنمای چک نتایج لاتاری گرین کارت 2021 نامه برنده در لاتاری گرین کارت آمریکا

چنانچه در لاتاری نام شما در لیست برندگان نباشد با صفحه زیر که حاوی پیام زیر است رو به رو می شوید.

مقالات مرتبط  قوی‌ترین پاسپورتهای جهان در سال 2019

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.

 

جهت چک نتایج لاتاری گرین کارت 2021 نکاتی وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشید تا با مشکلات جدی رو به رو نشوید و یا فریب افراد سودجو و فریبنده را نخورید:

  1. وزارت امور خارجه امریکا به هیچ شخصی جهت اطلاع رسانی برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، ایمیل، نامه پستی، تماس تلفنی یا موبایلی، تلگرام یا پیامک و … نمیزند.
  2. مشاهده نتایج لاتاری از سایت ذکر شده کاملا رایگان است. در نتیجه از پرداخت هرگونه وجه به افراد سودجو با بیان دلایلی چون (مشاهده دقیق، استعلام رسمی و …) بپرهیزید.
  3. تنها راه جهت مشاهده جواب لاتاری همان سایتی است که در ابتدای مقاله به آن اشاره شده است
  4. لاتاری تنها یکبار انجام می شود و در صورتیکه در آن سال برنده نشده باشید نباید امید به قرعه کشی مجدد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *