ثبت نام لاتاری 2021:

ثبت نام لاتاری 2021 یکی از راحت ترین روش ها برای اخذ کارت گرین کارت آمریکا است که بسیار مورد توجه ایرانیان است. باید توجه داشته که قبولی در لاتاری گرین کارت به شما اجازه اقامت و کار در امریکا را می دهد که ارزش بسیار بالایی دارد. با قطعیت می توان گفت که شرکت در لاتاری امریکا راحت ترین راه برای اخذ اقامت کار و زندگی در آمریکا است.یکی از امتیازات و شانس هایی که برای علاقه مندان به مهاجرت می تواند ایجاد شود ثبت نام لاتاری 2021 که پیش از این نیز انجام می گرفته است. برای این منظور آمریکا هر ساله به حدود 50 هزار نفر را از طریق قرعه کشی به محدودیت برای ملیت، نژاد، و دین گرین کارت صادر می نماید.

زمان ثبت نام لاتاری 2021 آمریکا:

زمان رسمی ثبت نام لاتاری از مهر ۱۳۹۸ آغاز می شود و در اواسط ماه آبان به پایان خواهد رسید. این تاریخ قابل تمدید نمی باشد.

شرایط ثبت نام لاتاری (عمومی):

شرکت کننده باید از تبعه کشورهای مجاز در قرعه کشی باشد.
داشتن سن بالای ۱۸ سال.
مدرک تحصیلی دیپلم.
برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی نیستند باید سابقه کاری با ۲ سال آموزش وجود داشته باشد. لیست این مشاغل را میتوانید در سایت onetonline.org مطالعه نمایید.

قابل توجه افراد متاهل متقاضی ثبت نام لاتاری:

در صورت ثبت نام هریک از زوجین نیاز به وارد کردن اطلاعات زیر برای زوج و فرزندان (در صورت وجود) در بخش توضیحات الزامی است. همچنین عکس همه افراد خانواده نیز باید بارگذاری شود.

1- نام و نام خانوادگی به لاتین/تاریخ روز، ماه، سال تولد به میلادی/محل تولد.
2-میزان تحصیلات.
3-وضعیت تاهل.
4-عکس.

اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام لاتاری:

برای ثبت نام در لاتاری بایستی فرم های مربوط به شرایط خودتان حاوی اطلاعات فردی و تحصیلی  (مجرد، متاهل، مطلقه و بیوه) را تکمیل و به همراه یک قطعه عکس ارسال نمایید.

نام و نام خانوادگی متقاضی اصلی.
جنسیت.
تاریخ دقیق تولد مطابق پاسپورت یا شناسنامه.
شهر و کشور محل تولد.
آدرس کامل محل سکونت.
اطلاعات تماس و آدرس ایمیل.
میزان تحصیلات.
شرایط تاهل.
اطلاعات همسر و فرزندان در صورت لزوم.
دقت داشته باشید که اطلاعات تمامی فرزندان یا فرزند خوانده های زیر ۲۱ سال و مجرد در قید حیات باید ذکر شود..
اگر فرزندتان بالای ۲۱ سال سن دارد، باید به تنهایی ثبت نام کند و نمیتواند زیر مجموعه شما باشد.
اگر فرزندتان متولد آمریکاست یا گرین کارت آمریکا را دارد، اطلاعات ایشان را در فرم تان ننویسید.
در صورت هر گونه قصوری در ثبت نام اطلاعات همسر و فرزندانتان، حتی در صورت قبولی، کیس شما مردود خواهد شد.
یک قطعه عکس برای خود و تمامی همراهان. فراموش نکنید تمامی اعضای خانواده نیاز به عکس دارند. حتی نوزادی که چند روز از تولدش میگذرد.

ویژگی های فنی عکس لاتاری:

عکس مربعی و ابعاد آن ۵ سانت در ۵ سانت یا ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل با زمینه سفید باشد.
رزولوشن عکس ۳۰۰ dpi باشد.
فرمت فایل jpg باشد.
حجم عکس حداکثر ۲۴۰ کیلو بایت (kb) باشد.فرد در تصویر کاملاً رو به دوربین باید باشد و سر و بدن زاویه ای نداشته باشد. (اطلاعات کاملتر درباره عکس مناسب)

برای تهیه این عکس، بهترین راه مراجعه به عکاسی و تهیه یک عکس جدید میباشد. از عکاس بخواهید فایل عکس شما را روی CD یا فلش مموری بزند و به شما بدهد.

تکمیل فرم لاتاری:

هر متقاضی تنها مجاز به ثبت یک فرم به عنوان متقاضی اصلی میباشد.
ثبت نام تنها در تاریخ های ذکر شده قابل انجام میباشد و قابل تمدید نیست.
فرمها صرفاً به صورت آنلاین باید تکمیل شوند. امکان ذخیره فرمها وجود ندارد.
سعی کنید ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنید. گاهی ترافیک بالای وب سایت مانع از ثبت نام به موقع شده و باعث از دست رفتن شانس شما میشود.برای تکمیل فرم ها ۶۰ دقیقه زمان خواهید داشت.

 ثبت نام :

جهت ثبت نام باید به صورت آنلاین در سایت رسمی برای لاتاری آمریکا https://www.dvlottery.state.govوارد شوید.در نهایت پس از ثبت نام باید تاییدیه ای حامی Digital signature و Confirmation No دریافت کنید. به شما یه شماره به نام Confirmation Number داده می شود این شماره را در جایی نوشته یا ذخیره کنید زیرا هنگامی که برندگان لاتاری اعلام شوند میبایستی با استفاده از این شماره برنده شدن یا نشدن خود را چک نمائید .

برنده شدن در لاتاری:
در صورتی که در زمان اعلام نتایج، نام شما در میان برندگان لاتاری بود، بایستی از کیس نامبر (Case Number) و محل مصاحبه خود (در شهرهای دبی، امارات، آنکارا و ارمنستان برای ایرانیان داخل کشور)مطلع گردید.  پس از انجام این مرحله نوبت به زمان احراز هویت و تکمیل فرم های مربوط به برندگان لاتاری تا دریافت گرین کارت آمریکا می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از کارشناسان ما در این زمینه کمک بگیرید.

 

 

مطالب مرتبط:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *