راهنمای ثبت نام لاتاری آمریکا

ثبت نام لاتاری 2023 و راهنمایی ثبت نام در این قرعه کشی بزرگ موضوعی است که در این مقاله قصد صحبت در مورد آن را داریم. ثبت نام لاتاری یکی از راحت ترین روش ها برای اخذ کارت گرین کارت آمریکا است که بسیار مورد توجه ایرانیان است.

شاید شما هم بخواهید بدانید لاتاری آمریکا چیست و هدف از برگزاری سالانه این قرعه کشی چیست؟ و یا اینکه چه کشورهایی لاتاری دارند؟  لاتاری برنامه ی قرعه کشی سالانه آمریکاست. هرسال برنامه ی قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا توسط دولت آمریکا و اداره ی مهاجرت آمریکا برگزار می شود و تمام افراد تحت شرایط می توانند در این برنامه شرکت کنند.

 از سال 1995 هر ساله لیستی از کشورهای مجاز برای شرکت در این قرعه کشی بزرگ صادر می‌شود که ایران همواره جز این لیست بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی می توانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمی توانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت می کنند.

از سال 1990 به منظور حفظ تنوع نژادی در آمریکا، قانونی تصویب شد که به موجب آن ویزای Diversity یا ویزای تنوع نژادی آمریکا  (DV)به وجود آمد. این ویزا یک نوع ویزای مهاجرتی است که یک فرد با داشتن آن و ورود به خاک آمریکا، اقامت دائم آمریکا یا گرین کارت آمریکا را دریافت می‌کند. لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور گسیل می دارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران به وجود آورند. به همین دلیل این برنامه Electronic Diversity Visa Lottery نام گرفته است.

طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده می باشند. شرایط شرکت در لاتاری برای عموم مردم ایران و ایرانی مجاز است. برای اطلاع بیشتر به صفحه شرایط شرکت در لاتاری مراجعه کنید.

دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی لاتاری به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اعطا می کند. برندگان این قرعه کشی مجاز به دریافت گرین کارت آمریکا می باشند. مجری برگزاری و ثبت نام برنامه لاتاری آمریکا مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا KCC است. برگزاری لاتاری آمریکا در هر سال سه مرحله دارد که مرحله شامل مرحله ثبت نام لاتاری ، مرحله اعلام نتایج لاتاری و مرحله انجام امور اداری و اعطای ویزا به برندگان لاتاری است. مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا وظیفه دریافت اطلاعات ثبت نام کننده لاتاری ، انجام قرعه کشی و اعلام نتایج لاتاری را بر عهده دارد و سپس مصاحبه ویزای لاتاری و اعطای آن به وزارت امور خارجه و سفارت‌های آمریکا واگذار می‌شود.

شرکت در برنامه ی سالانه ی لاتاری آمریکا برای تمام افراد واجد شرایط رایگان می باشد و دولت آمریکا از شروع ثبت نام تا زندگی در آمریکا هیچ هزینه ای از شرکت کننده طلب نمی کند، چرا که این برنامه یک قرعه کشی است و برنده همانند برنده ی هر قرعه کشی ای نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد.

در طول ثبت نام و دیدن نتیجه یا قبل و بعد از برنده شدن از شرکت های ثالث یا واسطه و … بارها به طرق مختلف از شما پول درخواست می شود در صورتی که این قرعه کشی از ابتدا تا انتها نیاز به هیچ هزینه ای ندارد. باید توجه داشته که قبولی در لاتاری گرین کارت به شما اجازه اقامت و کار در امریکا را می دهد که ارزش بسیار بالایی دارد. با قطعیت می توان گفت که شرکت در لاتاری آمریکا راحت ترین راه برای اخذ اقامت کار و زندگی در آمریکا است.

مقالات مرتبط  دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا

یکی از امتیازات و شانس هایی که برای علاقه مندان به مهاجرت می تواند ایجاد شود ثبت نام لاتاری 2023 که پیش از این نیز انجام می گرفته است. برای این منظور کشور آمریکا هر ساله به حدود 50 هزار نفر را از طریق قرعه کشی به محدودیت برای ملیت، نژاد، و دین گرین کارت صادر می نماید.

گرین کارت آمریکا یا کارت سبز آمریکا

گرین کارت آمریکا ویزای اقامت دائم در آمریکاست. دارنده گرین کارت مانند هر شهروند آمریکایی میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل خود را انجام دهد. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت آمریکا میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد و بدون ویزابه آمریکا رفت و آمد کند.دارنده کارت سبز آمریکا شهروند این کشور محسوب می شود و می تواند از مزایایی که دولت آمریکا به شهروندان خود ارائه می دهد استفاده کند. ایالات متحده آمریکا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است و سالانه مهاجران بسیاری وارد این اکشور می شوند.

مزایای داشتن گرین کارت آمریکا

 • زندگی در آمریکا

فرد صاحب گرین کارت آمریکا اگرچه که یک شخص خارجی محسوب می شود و آمریکایی نیست ولی می تواند در آمریکا زندگی کند (live permanently) و تحت حمایت قوانین آمریکا و دولت آمریکا قرار دارد.

 • کار در آمریکا

دارنده‌ی گرین کارت آمریکا می تواند بعد از کسب مجوز های مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد.

 • آوردن همسر و بچه ها به آمریکا

دارنده ‌ی گرین کارت آمریکا می تواند همسر یا بچه های زیر ۲۱ سال خود را به آمریکا بیاورد.

 • داشتن شماره ملی

دارندگان گرین کارت آمریکا از مزایای داشتن شماره ملی برخودار می شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای ۱۰ سال سابقه کار در آمریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود.

 • اسپانسر

دارنده ‌ی کارت سبز آمریکا می تواند اسپانسر افراد دیگر شود.

 • درخواست سیتیزن شیپ (شهروندی)

دارندگان کارت سبز آمریکا می توانند برای سیتیزن شیپ شدن اقدام کنند (بطور معمول بعد از گذشت ۵ سال).

 • دارابودن حق تحصیل و دریافت کمک هزینه تحصیلی

دارندگان کارت سبز آمریکا به عنوان مقیم، حق پرداخت هزینه تحصیلی کمتر برای دانشگاه ها را دارند.

زمان ثبت نام لاتاری 2023

زمان رسمی ثبت نام لاتاری 2023 مانند زمان ثبت نام لاتاری 2022 از مهر آغاز می شود و مهلت ثبت نام لاتاری تا اواسط ماه آبان به پایان خواهد رسید. شایان ذکر است این تاریخ قابل تمدید نمی باشد.تاریخ دقیق ثبت نام لاتاری ۶ اکتبر برابر با ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰

شرایط ثبت نام لاتاری (عمومی)

شرکت کننده باید تبعه کشورهای مجاز در قرعه کشی باشد.
داشتن سن بالای ۱۸ سال.
مدرک تحصیلی دیپلم.
برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی نیستند باید سابقه کاری با ۲ سال آموزش وجود داشته باشد.لیست این مشاغل را میتوانید در سایت onetonline.org مطالعه نمایید.

قابل توجه افراد متاهل متقاضی ثبت نام لاتاری

در صورت ثبت نام هریک از زوجین نیاز به وارد کردن اطلاعات زیر برای زوج و فرزندان (در صورت وجود) در بخش توضیحات الزامی است. همچنین عکس همه افراد خانواده نیز باید بارگذاری شود.

1- نام و نام خانوادگی به لاتین/تاریخ روز، ماه، سال تولد به میلادی/محل تولد.
2-میزان تحصیلات.
3-وضعیت تاهل.
4-عکس.

مراحل و مدارک مورد نیاز لاتاری امریکا

در ادامه قصد آموزش جامع ثبت نام لاتاری را داریم. برای ثبت نام در لاتاری بایستی فرم های مربوط به شرایط خودتان حاوی اطلاعات فردی و تحصیلی  (مجرد، متاهل، مطلقه و بیوه) را تکمیل و به همراه یک قطعه عکس ارسال نمایید.

 • نام و نام خانوادگی متقاضی اصلی
 • جنسیت
 • تاریخ دقیق تولد مطابق پاسپورت یا شناسنامه
 • شهر و کشور محل تولد
 • آدرس کامل محل سکونت
 • اطلاعات تماس و آدرس ایمیل
 • میزان تحصیلات
 • شرایط تاهل
 • اطلاعات همسر و فرزندان در صورت لزوم
  دقت داشته باشید که اطلاعات تمامی فرزندان یا فرزند خوانده های زیر ۲۱ سال و مجرد در قید حیات باید ذکر شود..
  اگر فرزندتان بالای ۲۱ سال سن دارد، باید به تنهایی ثبت نام کند و نمیتواند زیر مجموعه شما باشد.
  اگر فرزندتان متولد آمریکاست یا گرین کارت آمریکا را دارد، اطلاعات ایشان را در فرم تان ننویسید.
  در صورت هر گونه قصوری در ثبت نام اطلاعات همسر و فرزندانتان، حتی در صورت قبولی، کیس شما مردود خواهد شد.
  یک قطعه عکس برای خود و تمامی همراهان. فراموش نکنید تمامی اعضای خانواده نیاز به عکس دارند. حتی نوزادی که چند روز از تولدش میگذرد.
مقالات مرتبط  ارزان ترین دانشگاه های کانادا 2019

عکس لاتاری

عکس  مربوط به قرعه کشی لاتاری باید مربعی و ابعاد آن ۵ سانت در ۵ سانت یا ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل با زمینه سفید باشد.
رزولوشن عکس ۳۰۰ dpi باشد.
فرمت فایل jpg باشد.

حجم عکس حداکثر ۲۴۰ کیلو بایت (KB) باشد.

فرد در تصویر کاملاً رو به دوربین باید باشد و سر و بدن زاویه ای نداشته باشد. (اطلاعات کاملتر درباره عکس مناسب)

dvlottery- lottery- lottery- usa - ghasrangasht

برای تهیه این عکس، بهترین راه مراجعه به عکاسی و تهیه یک عکس جدید میباشد.

از عکاس بخواهید فایل عکس شما را روی CD یا فلش مموری بزند و به شما بدهد.

راهنمای تکمیل فرم لاتاری

هر متقاضی تنها مجاز به ثبت یک فرم به عنوان متقاضی اصلی میباشد.
ثبت نام تنها در تاریخ های ذکر شده قابل انجام میباشد و قابل تمدید نیست.
فرمها صرفاً به صورت آنلاین باید تکمیل شوند. امکان ذخیره فرمها وجود ندارد.
سعی کنید ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنید. گاهی ترافیک بالای وب سایت ثبت نام لاتاری مانع از ثبت نام به موقع شده و باعث از دست رفتن شانس شما میشود.برای تکمیل فرم ها ۶۰ دقیقه زمان خواهید داشت.

فرم ثبت نام رایگان لاتاری

جهت ثبت نام باید به صورت آنلاین در سایت ثبت نام لاتاری برای لاتاری آمریکا وارد سایت شوید.در نهایت پس از ثبت نام باید تاییدیه ای حامی Digital signature و Confirmation No دریافت کنید. به شما یه شماره به نام Confirmation Number داده می شود این شماره را در جایی نوشته یا ذخیره کنید زیرا هنگامی که برندگان لاتاری اعلام شوند میبایستی با استفاده از این شماره برنده شدن یا نشدن خود را چک نمائید . درصورت نیاز می توانید برای پیش ثبت نام با ما تماس بگیرید.

شانس قبولی در لاتاری

در این بخش می خواهیم مواردی که باعث می شود، شانس شما یا احتمال قبولی در لاتاری را بالا میبرد نکاتی را ارائه دهیم. لازم به تذکر است که هر فردی می تواند به صورت سالیانه یک بار در لاتاری شرکت کند. هر شخصی حق دارد یک بار در قرعه کشی لاتاری شرکت کند و شانس خود را امتحان کند. با ثبت نام مجدد در لاتاری، شانس خود را پایین آورده و سیستم امکان دارد شما را به عنوان فرد متقلب در لاتاری معرفی کند. بنابراین هر فرد متقاضی فقط یکبار می تواند در لاتاری 2023  ثبت نام نماید (هر سال یکبار) و فقط دو گروه از افراد به طور قانونی می توانند شانس خود را افزایش دهند.

مقالات مرتبط  ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا

گروه اول افراد متاهل می باشند که می توانند یک ثبت نام دوشانسه داشته باشند به این صورت که یکبار فرد به عنوان متقاضی اصلی در نظر گرفته می شود و همسر و فرزندان او به عنوان همراه ثبت می شوند و یکبار هم، همسر فرد به عنوان متقاضی اصلی در نظر گرفته می شود و همسر و فرزندانشان به عنوان همراه ثبت می شوند.

گروه دوم نیز افراد مجرد زیر 21 سالی هستند که موفق به دریافت دیپلم 12 ساله شده اند که آن ها سه شانس برای ثبت نام دارند. دوشانس در فرم والدین و یکبار هم خود فرد به عنوان متقاضی اصلی می تواند ثبت نام نماید.

برنده شدن در لاتاری

در صورتی که در زمان اعلام نتایج، نام شما در میان برندگان لاتاری بود، بایستی از کیس نامبر (Case Number) و محل مصاحبه خود (دبی در کشور امارات متحده عربی، آنکارا و ارمنستان برای ایرانیان داخل کشور) مطلع گردید.

پس از انجام این مرحله نوبت به زمان احراز هویت و تکمیل فرم های مربوط به برندگان لاتاری تا دریافت گرین کارت آمریکا می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از کارشناسان ما در این زمینه کمک بگیرید.

تعداد ثبت نام کنندگان لاتاری

امسال شانس قبولی همه متقاضیان اصلی که پاسپورت معتبر، حداقل دیپلم و یک عکس استاندارد دارند، بسیار بالاست. بنابرین سعی کنید ثبت نام خود را با دقت و وسواس بیشتری انجام دهید تا از ثبت نام امسال جا نمانید و در قرعه کشی شرکت داده شوید. آمار شرکت کنندگان و برندگان ایرانی دوره های گذشته به صورت زیر میباشد.

آمار ثبت نام لاتاری (دوره قبل)

تعداد ثبت نام های صحیح کل دنیا: ۱۴,۶۹۲,۲۵۸

تعداد برندگان اعلام شده: ۱۱۵,۹۶۸

تعداد برندگان از قاره آسیا: ۱۵,۹۹۷

تعداد برندگان ایرانی: ۴,۵۰۰

لاتاری کانادا

آیا تا به حال خبری در خصوص لاتاری کانادا شنیده و یا خوانده اید؟ در ابتدا باید گفته شود که در این میان افراد سودجویی هستند که می خواهند با  افزایش خبر مهاجرت به کانادا، به نفع خود استفاده کنند. این گونه افراد با برنامه‌های غیرواقعی و غیرقانونی شروع به کلاهبرداری و سوءاستفاده از افراد کم اطلاع می‌پردازند. شایان ذکر است کانادا تنها و تنها از روش‌های قانونی از جمله سرمایه‌گذاری، کار و تحصیل افراد مهاجر را می‌پذید. کشور امریکا تنها کشوریست که از طریق لاتاری، می‌توان اقامت آن را دریافت نمود.

سوالات متداول :

 • من متاهل هستم چند بار می توانم ثبت نام کنم؟
  دو ثبت نام که در اصل دو شانس، یک بار آقا متقاضی اصلی باشد و مشخصات خانم و فرزندان در بخش همراهان درج شود و یک بار خانم متقاضی اصلی باشد و مشخصات آقا و فرزندان در بخش همراهان درج شود.
 • آیا کسی که دیپلم ندارد می تواند ثبت نام کند؟
بهتر است که دیپلم گرفته باشید برای ثبت نام.
 • من پاسپورت ندارم آیا راهی برای ثبت نام است؟
خیر، بخشی از فرم ثبت نام که ضروری هم هست با مشخصات پاسپورت شما تکمیل میشود.
 • چه کسانی را به عنوان همراه می توان در ثبت نام زیر شاخه قرارداد؟
شما باید همسر و تمام فرزندان زیر 21 سال که ازدواج نکرده اند را در فرم ثبت نام به عنوان همراه وارد کنید. خاطر نشان میکنم نمیتوانید مادر یا خواهر یا سایر بستگان را وارد کنید. فقط همسر و فرزندان زیر 21 سال ازدواج نکرده

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تورهای مسافرتی و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. جهت مشاوره رایگان با 88697080 تماس بگیرید.

 

88 دیدگاه برای ”ثبت نام لاتاری 2023

 1. سلام وقت بخیر خوبین کسی هست بتونه منو ثبت نام لاتاری آمریکا این دوره کنه 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *