مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا ، پیگیری ویزای کانادا این روزها معضل متقاضیان این ویزا شده است. عدم توانایی به دسترسی اکانت متقاضیان، اقدام از طریق وکلای دادگستری به جای وکلای مهاجرت و آشنا نبودن با سیستم سفارت کانادا باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود. مدت جواب ویزای کانادا رابطه مستقیم با کامل بودن مدارک دارد. معمولاً درصورتی که مدارک ارائه شده به سفارت کامل و دقیق باشد جواب ویزا نیز زودتر اعلام می‌شود.

بنا به اعلام رسمی سفارت کانادا، بعد از انجام انگشت‌نگاری ویزای کانادا  مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای توریستی کانادا ۳۶ روز کاری، مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای تحصیلی کانادا ۴۰ روز کاری (اگر به صورت دستی اقدام کنید، ۱۱۲ روز به طول می‌انجامد) و مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای کاری کانادا ۱۰ هفته کاری می‌باشد. اما این روند قطعی نیست و طبق تجربیات کارشناسان قصران گشت در برخی از موارد نتیجه ظرف مدت یک هفته اعلام شده و در مواردی نیز ۲ ماه یا حتی بیشتر به طول انجامیده است.

tourism-visa-canada-process-time

عوامل تاثیر گذار در کاهش مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

باز هم واقعیت این است که هیچ عامل تاثیر‌گذاری در کوتاه شدن مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و مدت زمان جواب ویزای کانادا جود ندارد. تنها موردی که شاید بتوان گفت می‌تواند اندکی آفیسر پرونده را به تسریع در صدور ویزای توریستی کانادا مجاب کند دعوتنامه‌ای و متنی است که در این دعوتنامه نوشته می‌شود. برای مثال اینکه فردی در کانادا بیمار است و می‌خواهد در زمان بیماری فرزند و یا یکی از اقوامش در کنارش باشند. اگرچه نمی‌توان گفت این عامل بطور قطع افسر مهاجرت را به کاهش زمان جواب ویزای کانادا مجاب می‌کند.

در صورت مثبت بودن جواب ویزای کانادا، چه مدت برای پیکاپ پاسپورت کانادا زمان داریم؟

پس از انگشت‌نگاری، سفارت کانادا مدارک را به‌طور دقیق بررسی کرده و جواب ویزای کانادا را طی زمان اعلام شده (بازه زمانی یک هفته الی دو ماه) اطلاع می‌دهد. همانطور که می‌دانید انگشت‌نگاری در کشور ثالث انجام می‌شود، حال سؤال اینجاست که بعد از صدور ویزای کانادا چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

بعد از اخذ ویزای کانادا متقاضی ۳۰ روز کاری فرصت دارد پاسپورت خود را جهت ثبت مهر ویزا به سفارت کانادا تحویل دهد. به این کار اصطلاحاً پیکاپ ویزا  گفته می‌شود. در این مرحل قصران گشت پاسپورت شما را تحویل گرفته، با اولین پرواز به کشور محل انگشت‌نگاری فرستاده، تمامی مراحل مربوط به پیکاپ ویزا  را انجام داده و پاسپورت مهر شده را به شما تحویل خواهد داد.

tourism-visa-canada-process-time

رد شدن ویزای کانادا در پرونده ثبت شده و در اقدام مجدد تأثیر دارد؟

جواب این سؤال منفی است و رد شدن ویزای کانادا سو سابقه محسوب نمی‌شود. با هر بار فرستادن مدارک، افسر سفارت آن‌ها را بررسی کرده و نتیجه نهایی را اعلام می‌کند؛ بنابراین نگران نباشید شما بعد از هر ریجکتی ویزای کانادا می‌توانید نواقص را برطرف کرده و مجدداً درخواست ویزای کانادا را ارسال کنید. در صورتی که یک‌بار انگشت‌نگاری را انجام داده باشید تا ۱۰ سال آینده نیازی به انجام انگشت‌نگاری نخواهید داشت.

 

در صورت دیر آماده شدن جواب ویزای کانادا چه اقداماتی باید انجام داد؟

متقاضی بایستی با ایمیل شخصی به سفارت ایمیل زده و دلیل تأخیر در جواب ویزا را سؤال کند. سفارت نیز موظف است پاسخ ایمیل را داده و وضعیت درخواست ویزا را مشخص کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *