مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا ، پیگیری مراحل اخذ ویزای کانادا این روزها معضل متقاضیان این ویزا شده است. عدم توانایی به دسترسی اکانت متقاضیان، اقدام از طریق وکلای دادگستری به جای وکلای مهاجرت و آشنا نبودن با سیستم سفارت کانادا باعث بروز چنین مشکلاتی می‌شود. مدت جواب ویزای کانادا رابطه مستقیم با کامل بودن مدارک دارد. معمولاً درصورتی که مدارک ارائه شده به سفارت کامل و دقیق باشد جواب ویزا نیز زودتر اعلام می‌شود.از این رو قصد داریم تا در این مطلب به متداول ترین سوالات مرتبط با اخذ ویزای کانادا بپردازیم.ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با پیگیری جواب ویزای کانادا به همراه مدت زمان جوابدهی بپردازیم.

مدت زمان جواب دهی سفارت کانادا

به طور معمول پروسه بررسی مدارک ویزای کانادای شما پس از انگشت نگاری شروع می‌شود و شروع مدت زمان جوابدهی که به شما اعلام می‌شود، پس از انگشت نگاری می‌باشد. یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در مورد زمان جواب دهی سفارت، نوع ویزای درخواستی متقاضی است. این بدین معنی است که در برخی موارد مدت زمان رسیدگی به ویزای توریستی کانادا با سوپر ویزای کانادا متفاوت است.

اما در حالت کلی مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا بین 41 تا 121 روز کاری متغیر است، البته وجود عوامل بازدارنده ای نظیر شیوع ویروس کووید -19 ممکن است تاخیر نسبتا زیادی را در پروسه رسیدگی به درخواست های ویزا ایجاد کند و مدت زمان جواب دهی سفارت بیشتر از زمان نرمال طول بکشد.در همین زمینه خواندن مطلب نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا را به شما توصیه می کنیم.

مقالات مرتبط  چرا ویزای کانادا ریجکت می‌شود؟

مدت زمان جواب دهی به سایر درخواست های ویزای موقت کانادا از جمله ویزای تحصیلی کانادا از بازه زمانی مشابهی تبعیت کرده و تفاوت چندانی ندارد. البته در برخی موارد ممکن است به دلیل وجود نواقص در پرونده ارسالی، سفارت کانادا درخواست ارسال مدارک پشتیبان بیشتری از متقاضی بکند که در این صورت زمان جواب دهی سفارت بیشتر از حالت نرمال( 120 روز کاری) خواهد بود. توجه داشته باشید که این مدت زمان اعلام شده به صورت نرمال می‌باشد و ممکن است زودتر و یا دیرتر از این مدت نیز به درخواست شما جواب داده شود.

معمولا جواب ویزای کانادا در صورت ریجکت شدن و برای اطلاع از دلایل ریجکت ویزای کانادا چند روز پس از انگشت نگاری اعلام می شود بنابراین اگر دیدید که مدت زمان اعلام جواب ویزای کانادا طولانی شده جای نگرانی نیست و به احتمال زیاد درخواست ویزای شما پذیرفته خواهد شد.

مدت زمان جوابدهی سفارت کانادا

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا

با توجه به نبود دسترسی حضوری متقاضیان ایرانی به سفارت کانادا، بهترین روش پیگیری جواب ویزای کانادا از طریق اینترنت و حساب کاربری ایجاد شده در وبسایت اداره مهاجرت کانادا است .هر تغییراتی که در پرونده شما از سوی سفارت اعمال شود، سفارت کانادا از طریق ایمیل و اکانت کاربری شما را مطلع می‌سازد. این به آن معناست که اگر شما ریجک شوید و یا ویزا برای شما صادر شود، از طریق ایمیل و یا حساب کاربری به شما اطلاع رسانی می‌شود.

در صورتی که پس از گذشت مدت زمان لازم نامه قبولی درخواست ویزای کانادا و یا همان Pass Request برای شما ارسال شود، می توانید در یک بازه زمانی 30 روزه به کارگزاری وی اف اس گلوبال در کشور واسط مراجعه کرده و با ارائه پاسپورت و پرینت نامه تائید موافقت با درخواست ویزا، از برچسب ویزای کانادا در پاسپورت خود بهره مند شوید.

مقالات مرتبط  معتبرترین پاسپورت‌های جهان در سال 2020

چنانچه درخواست ویزای شما ریجکت شده باشد، نامه ای به ذکر علت ریجکت ویزای کانادا برای شما ارسال می شود. در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی، امکان اعتراض به تصمیم گیری سفارت کانادا وجود ندارد، بلکه تنها می توانید مدارک پرونده خود را چک مجدد کرده و با استفاده از مشاوره تخصصی کارشناسان امور مهاجرت، نواقص احتمالی مدارک خود را رفع کنید.

عوامل تاثیر گذار در کاهش مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

باز هم واقعیت این است که هیچ عامل تاثیر‌گذاری در کوتاه شدن مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و مدت زمان جواب ویزای کانادا جود ندارد. تنها موردی که شاید بتوان گفت می‌تواند اندکی آفیسر پرونده را به تسریع در صدور ویزای توریستی کانادا مجاب کند دعوتنامه‌ای و متنی است که در این دعوتنامه نوشته می‌شود. برای مثال اینکه فردی در کانادا بیمار است و می‌خواهد در زمان بیماری فرزند و یا یکی از اقوامش در کنارش باشند. اگرچه نمی‌توان گفت این عامل بطور قطع افسر مهاجرت را به کاهش زمان جواب ویزای کانادا مجاب می‌کند.

در صورت مثبت بودن جواب ویزای کانادا، چه مدت برای پیکاپ پاسپورت کانادا زمان داریم؟

پس از انگشت‌نگاری، سفارت کانادا مدارک را به‌طور دقیق بررسی کرده و جواب ویزای کانادا را طی زمان اعلام شده (بازه زمانی یک هفته الی دو ماه) اطلاع می‌دهد. همانطور که می‌دانید انگشت‌نگاری در کشور ثالث انجام می‌شود، حال سؤال اینجاست که بعد از صدور ویزای کانادا چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

بعد از اخذ ویزای کانادا متقاضی ۳۰ روز کاری فرصت دارد پاسپورت خود را جهت ثبت مهر ویزا به سفارت کانادا تحویل دهد. به این کار اصطلاحاً پیکاپ ویزا  گفته می‌شود. در این مرحل قصران گشت پاسپورت شما را تحویل گرفته، با اولین پرواز به کشور محل انگشت‌نگاری فرستاده، تمامی مراحل مربوط به پیکاپ ویزا  را انجام داده و پاسپورت مهر شده را به شما تحویل خواهد داد.

مقالات مرتبط  افزایش شانس اخذ ویزای کانادا با دعوت نامه کنفرانس

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

رد شدن ویزای کانادا در پرونده ثبت شده و در اقدام مجدد تأثیر دارد؟

جواب این سؤال منفی است و رد شدن ویزای کانادا سو سابقه محسوب نمی‌شود. با هر بار فرستادن مدارک، افسر سفارت آن‌ها را بررسی کرده و نتیجه نهایی را اعلام می‌کند؛ بنابراین نگران نباشید شما بعد از هر ریجکتی ویزای کانادا می‌توانید نواقص را برطرف کرده و مجدداً درخواست ویزای کانادا را ارسال کنید. در صورتی که یک‌بار انگشت‌نگاری را انجام داده باشید تا ۱۰ سال آینده نیازی به انجام انگشت‌نگاری نخواهید داشت.

 

در صورت دیر آماده شدن جواب ویزای کانادا چه اقداماتی باید انجام داد؟

متقاضی بایستی با ایمیل شخصی به سفارت ایمیل زده و دلیل تأخیر در جواب ویزا را سؤال کند. سفارت نیز موظف است پاسخ ایمیل را داده و وضعیت درخواست ویزا را مشخص کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *