قصران-گشت
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

ویزای کانادا

آژانس مسافرتی قصران گشت با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای کانادا از جمله ویزای توریستی و ویزای تحصیلی، با مشاوره رایگان در خدمت شما خواهد بود و تلاش می کند تا اطلاعات مفید و جامعی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

ویزای کانادا از آنجاییکه کشور کانادا از سطح رفاهی، اجتماعی، بهداشتی و امنیتی بالایی برخوردار است مورد توجه بسیاری از مردم در سراسر دنیا جهت اقامت، تحصیل و کار قرار گرفته است. به همین دلیل دولت کانادا مقرارت بسیار سختی را جهت پذیرش بیگانگان به کشور خود وضع کرده است. در واقع ویزای کانادا مدرکی است که در پاسپورت ضمیمه می شود و نشان دهنده این می باشد که شخص دارای شرایط مناسب جهت اقامت در آن کشور است. اگر چه دولت کانادا قوانین سخت و دشواری جهت صدور ویزا دارد با این حال در صورتیکه متقاضی با شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز آشنا باشد، شانس دریافت ویزای او افزایش می یابد.

این مقاله که توسط متخصصین مجرب آژانس مسافرتی قصران گشت به نگارش در آمده است در آن سعی گردیده به تمامی سوالات و ابهامات شما متقاضیان گرامی پاسخ دهد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی راجع به ویزا کانادا با کارشناسان آژانس مسافرتی قصران گشت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.


انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که متقاضی می‌تواند با توجه به شرایط خود، برای دریافت یکی از آنها اقدام نماید. در یک تقسیم‌بندی کلی، ویزا کانادا به دو دسته ویزای موقت کانادا و ویزای اقامت دائم کانادا تقسیم می شود. شایان ذکر است که دریافت ویزای کانادا شامل موارد متعددی چون ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی، ویزای کاری و … است که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزا کانادا به همراه توضیحات آن به شما ارائه میدهیم.

 • ویزای توریستی کانادا

همانطور که از نام این ویزا مشخص است ویزا توریستی کانادا با اهداف سفر، توریستی و گردشگری صادر می شود. سوالات متعددی در خصوص دریافت انواع ویزای توریستی کانادا برای متقاضیان وجود دارد. از جمله این سوالات انواع ویزای توریستی کانادا، شرایط دریافت ویزای کانادا، مدت اقامت ویزای توریستی کانادا، افراد مجاز به سفر و گرفتن ویزای کانادا می باشد که در ادامه به تمامی این سوالات و ابهامات متقاضیان عزیز پاسخ داده می شود.

   • ویزای Single-entry یا ویزای یک بار ورود کانادا

ویزای سینگل کانادا تنها برای یک بار ورود به خاک کانادا در زمانی مشخص و تا مدتی معین صادر می‌شود. به بیان ساده تر دارنده ویزای سینگل کانادا تنها قادر خواهد بود یک بار وارد خاک کانادا شود و مقید به ترک کانادا در زمان مشخص شده در ویزا است.

   • ویزای Multiple-entry یا ویزای چند بار ورود کانادا (ویزای 5 ساله کانادا)

ویزای مولتی کانادا  که به آن ویزای پنج ساله کانادا نیز گفته می‌شود، اجازه ورود و خروج مکرر را به دارنده ویزا می‌دهد. این ویزا در حالت کلی به صورت 5 ساله است. اما هنگام صدور، اعتبار آن به اعتبار پاسپورت متقاضی بستگی دارد. یعنی چنانچه تاریخ انقضای پاسپورت 2 سال باشد، ویزای صادر شده نیز به صورت 2 ساله می‌باشد.

متقاضی می‌تواند به مدت 5 سال هرچند بار که بخواهد به کانادا رفت و آمد داشته باشد. البته در هر بار ورود فقط 6 ماه می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد.

  • شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزا توریستی یا ویزای موقت کانادا مدرک رسمی ای است که به پاسپورت شما ضمیمه شده و نشان می دهد که شما شرایط ورود به کانادا را دارید.

 شرایط کلی ای که برای اخذ این ویزا وجود دارد عبارتند از: داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی، برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی کامل و همچنین باید تعهد دهید که در زمان سفر به کانادا، به دنبال کار و استخدام نباشید. شرایط دیگر  به شرح زیر است.

۱. تمکن مالی: ایده‌آل ترین تمکن مالی برای هر نفر در صورت داشتن دعوتنامه حدودا 200 میلیون تومان و در صورت نداشتن دعوتنامه 350 میلیون تومان می باشد. توجه داشته باشید که این مبلغ ایده آل است و ممکن است شما با تمکن مالی کمتری بتوانید موفق به اخذ ویزا توریستی کانادا شوید. تمکن مالی ویزای توریستی باید به دلار کانادا و به زبان انگلیسی صادر شده و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. تاریخچه سفر: منظور از تاریخچه سفر فقط ویزای شینگن نیست. منظور از تاریخچه سفر، سفرهای شما در گذشته به کشور های خارجی می‌باشد که براساس تمکن و وسع مالی شما بررسی می‌شود. ویزای شنگن، انگلیس، استرالیا، آمریکا، سنگاپور و ژاپن جزو ویزاها و تاریخچه های سفر معتبر و قوی شناخته می شوند.

  • مدت اقامت ویزای توریستی کانادا

گردشگران می توانند تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند. در بدو ورود و در مرزهای ورودی پلیس مرزی ممکن است اقامتی حدود 6 ماه (یا کمتر و یا بیشتر) به شما بدهد. در این صورت تاریخ خروجتان را در پاسپورت خود می بایست مشخص کنید. همچنین ممکن است آنها به شما مدرکی بدهند به نام سابقه ی توریستی که زمان خروج از کانادا را به شما نشان می دهد. اگر مهر خروج را دریافت نکردید می توانید تا 6 ماه بعد از ورودتان در کانادا اقامت داشته باشید. اگر حتماً نیاز به مهر خروج از کشور دارید، به کیوسک مربوطه ی مستقر در فرودگاه مراجعه کنید.

  • افراد مجاز به سفر و گرفتن ویزای کانادا

   • متقاضی باید مدارک معتبر برای سفر مانند پاسپورت معتبر به همراه داشته باشد.
   • در سلامت جسمانی کامل باشد.
   • محکومیت کیفری نداشته باشد.
   • با مدارک خود پلیس مهاجرت را قانع کند که وابستگی شغلی، فامیلی و کاری به کشور خود دارد و به این دلایل به کشور خود باز خواهد گشت.
   • پلیس مهاجرت را متقاعد کند که بعد از اتمام زمان اقامت در کانادا به کشور خود باز خواهد گشت.
   • پول کافی برای اقامت خود داشته باشد که این میزان بستگی به زمان و محل اقامت (هتل، منزل اقوام یا دوستان …‌)‌ فرد در کانادا دارد.
   • ممکن است نیاز به تست پزشکی یا دعوتنامه  باشد.

ویزای کانادا

 • ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی یک گواهی است که به افراد غیر شهروند کانادایی امکان تحصیل می دهد. نحوه درخواست ویزای تحصیلی کانادا  در تمامی مقاطع تقریبا یکسان است و تنها در مدارک پذیرش تحصیل با یکدیگر تفاوت کمی دارند.

ویزای تحصیلی کانادا، برای اهداف تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت صادر می‌شود. برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی دارید و همچنین، شما باید از سوی مدرسه، دانشگاه و یا موسسه‌ای که قصد تحصیل در آن دارید، دعوت نامه رسمی داشته باشید . جواب ویزای تحصیلی کانادا در بازه زمانی ۴ تا ۶ ماهه صادر می‌شود.

از جمله شرایط ضروری که فرد جهت دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید داشته باشد، همراه داشتن نامهٔ پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر است. این نامه باید اطلاعاتی همچون شهریهٔ پرداختی، تاریخ شروع، پایان و ثبت‌نام دوره را در خود گنجانده باشد. قابل ذکر است افرادی که قصد تحصیل در کبک را دارند علاوه بر داشتن نامهٔ پذیرش از مؤسسات آموزشی معتبر، باید گواهی پذیرش از کبک (CAQ) که توسط ادارهٔ مهاجرت کبک (MIDI)‌ صادر شده است را نیز دریافت کنند.

سیستم آموزشی کانادا به دو بخش کلی آموزش همگانی یا عمومی و آموزش خصوصی یا غیر انتفاعی تقسیم بندی می‌شود. این تقسیم بندی چه برای دوره ابتدایی، چه برای دوره متوسطه و چه برای تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی صادق است.  

  • اجازه تحصیل (STUDY PERMIT) در کانادا

   • استادی پرمیت مدرکی است که آژانس صادر می کند و به دانش آموزان خارجی اجازه ی تحصیل در کانادا را می دهد. قبل از اینکه به کانادا سفر کنید شما می بایست تمام مدارک مورد نیاز را اپلای کنید.
   • استادی پرمیت معمولاً به اندازه ی میزان تحصیل شما در کانادا به اضافه ی 90 روز است (این 90 روز زمان ترک کانادا و یا تمدید اقامت شماست).
   • اگر شما مجبور به گذراندن Course پیش نیاز باشید، استادی پرمیت شما از زمان آغاز این کورس به اضافه ی 1 سال می باشد.
   • اگر تا زمان پایان این مدرک تحصیلات خود را تمام نکرده باشید، می بایست اقامت خود را تمدید کنید. در غیر این صورت از ادامه ی تحصیل باید انصراف دهید و کانادا را ترک کنید.
   • اگر تحصیلات خود را زودتر تمام کنید، مجوز شما فقط تا 90 روز بعد از آن تاریخ اعتبار دارد.
   • تحصیلات شما در تاریخی تمام شده تلقی می شود که دیپلم یا کارنامه ی خود را دریافت کرده باشید که از این طریق می توانید ثابت کنید که تحصیلات شما به پایان رسیده است.
   • در زمان تحصیل خود در کانادا می توانید به کشور خود بازگردید، فقط می بایست دلیلی دال بر اینکه شما در حال تحصیل در آن مرکز می باشید و در آنجا ثبت نام کرده اید ارائه دهید.
  • شرایط مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه

   • آموزش ابتدایی در کانادا اجباری است و از سن 6 یا 7 سالگی شروع شده و تا 11 یا 12 سالگی ادامه می یابد. دوره راهنمایی دوره ای دو ساله و تا 12 سالگی کودک است. پس از آن دانش آموز وارد دبیرستان شده که تا 18 سالگی زمان می برد. 
   • تمام مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا پذیرای دانش آموزان از سراسر دنیا می باشند.
   • بعد از اتمام این دوره و شروع دوره بعدی که شامل دانشکده، دانشگاه، موسسات خصوصی و مدارس فنی و حرفه ای هستند. هر کدام از این مراکز دارای قوانین مخصوص به خود، چگونگی ورود و ارائه درخواست برای پذیرش مانند داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسه می باشند.
   • بسیاری از مدارس در کانادا زبان انگلیسی یا زبان فرانسه آموزش می دهند.
   • بسیاری از مدارس در کانادا جهت پذیرفتن دانش آموزان یا دانشجویان از سراسر دنیا هستند که (DLI) نام دارند. اگر در خواست ادامه ی تحصیل در یکی از مدارس در کانادا را داده اید، می بایست از طرف (DLI) نامه ی پذیرش دریافت کرده در غیر این صورت پرونده شما رد خواهد شد.
  • چگونگی ورود به مدرسه و دانشگاه

   • در ابتدا دانشگاه یا مدرسه ی خود را انتخاب می کنید و با توجه به قوانین آن مرکز مدارک خود را ارسال کنید.
   • در مدارس ابتدایی حداکثر 6 ماه و دانشگاه حداکثر 1 سال می بایست در خواست ادامه  تحصیل بدهید.
   • با مکاتبات از طریق ایمیل و … با مرکز تحصیلی از میزان شهریه، هزینه ی اقامت در کانادا، زبانی که می بایست برای ورود آگاه باشید و در آزمون آن پذیرفته شوید.
   • مدارک خود را apply کرده و منتظر جواب باشید. اگر پذیرفته شده باشید نامه ای از جانب مرکز تحصیل خود دریافت می کنید.

*** جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص ویزای تحصیلی کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.

نحوه دریافت ویزای تحصیلی کانادا

 • ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

کشور کانادا با هدف ارتقای سطح علمی و فرهنگی تمایل خود را برای تبادل علم و فرهنگ اعلام کرده است و به این منظور اقدام به ارائه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا کرده است.

در ابتدا متقاضی می بایست نامه پذیرش را از موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا و یا دانشگاه های کانادا دریافت کند و بعد نسبت به دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا اقدام کند. شایان ذکر است این مدل از ویزا در رده بندی خاصی از ویزای تحصیلی و کاری جای دارد بنابراین انتخاب مدل درست ویزای اهمیت بسیاری در افزایش شانس دریافت ویزای مطالعاتی کانادا را دارد.

 • ویزای همراه تحصیلی کانادا

متقاضی ویزای دانشجویی کانادا این امکان را دارد که همزمان و یا بعد از دریافت ویزا جهت دریافت ویزای همراه کانادا (ویزای والدین دانشجو کانادا – ویزای همراه دانش آموزی کانادا) اقدام کند.

شایان ذکر است تمامی اطلاعات و مشخصات فردی خانواده و همراهان باید به صورت کامل در فرم وارد شود. دلیل آن است که این اطلاعات، به‌عنوان مدرکی مهم برای فرد محسوب شود. علاوه بر این متقاضی در ابتدا باید ثابت کند که دارای تمکن مالی کافی بوده و توانایی تامین تمامی هزینه های تحصیل و زندگی خود و همراهانش را دارد.
به طور کلی از دو روش می توان برای دریافت ویزای همراه کانادا اقدام کرد:

  • ویزای توریستی کانادا یا همان TEMPORARY RESIDENT VISA
   در واقع همراهان دانشجویانی که تا حداکثر شش ماه می توانند در کانادا بمانند و امکان درخواست همزمان با متقاضی را دارند باید اقدام به دریافت ویزای TRV یا همان ویزای توریستی کنند.

  • ویزای اجازه کار  کانادا همراه یا همان OPEN WORK PERMIT
   همسر متقاضی با دریافت ویزای کانادا به عنوان همراه می تواند به صورت تمام وقت مشغول به کار شود و جهت دریافت ویزای کار کانادا یا Open Work Permit اقدام نماید.

*** جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص ویزای همراه کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله ویزای همراه کانادا را مطالعه فرمایید.

 • ویزای Super Visa یا سوپر ویزا (ویزای والدین)

این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که می‌خواهند بیش از 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشند و معمولاً برای والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی است که فرزندانشان اقامت دائم یا موقت در کانادا دارند. این نوع ویزا بهترین گزینه برای افرادی است که جهت دیدار فرزندان یا نوه‌های خود نیاز به اخذ ویزای توریستی TRV دارند و مایلند به تا مدت 5 سال هر بار به مدت حداکثر 2 سال در خاک این کشور اقامت داشته باشند. 

برای دریافت این ویزا فرد متقاضی باید دعوت‌نامه داشته باشد و مدارک مالی‌اش به صورت شفاف ضمیمه‌ی فایل‌های اسکن شده شود. سوپر ویزا به صورت 10 ساله صادر می‌شود اما چون پاسپورت ایرانیان 5 ساله است، برای آن‌ها به صورت 5 ساله صادر می‌شود و دریافت‌کننده‌ی ویزا می‌تواند در هر بار ورود به مدت 2 سال در کانادا اقامت داشته باشد.

 • ویزای ترانزیت کانادا

فردی که می‌خواهند وارد کانادا شده ولی قصد بازدید از کانادا یا خرید در این کشور را ندارند، باید برای ورود به کانادا، ویزای کانادا از نوع ترانزیت را دریافت نمایند. همچنین کسانی که کمتر از 48 ساعت در کانادا اقامت دارند، باید اقدام به دریافت ویزای ترانزیت کانادا کنند. ویزای ترانزیت کانادا رایگان است.

ویزای کانادا


مراحل درخواست ویزای کانادا

 • ارسال مدارک به صورت الکترونیکی برای سفارت کانادا و پرداخت هزینه‌های موجود
 • سفر به یکی از کشورهای اطرف ایران برای انجام انگشت نگاری و بیومتریک 
 • پیکاپ پاسپورت کانادا  به یکی از دفاتر وک جهت الصاق ویزا (در صورت ویزا شدن)

درخواست ویزای کانادا به دو صورت آنلاین و حضوری امکان پذیر است. در ادامه مقاله نحوه هر کدام از روش های ثبت نام به صورت جداگانه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد:

 • ثبت نام به صورت آنلاین

اولین قدمی که متقاضی جهت اقدام ثبت نام آنلاین باید انجام دهد ثبت نام در سایت www.canada.ca و دریافت نام کاربری و پسورد است. پس از وارد شدن به پنل خود باید جهت ثبت نام ابتدا فرم های درخواست ویزای کانادا را پر کند و سپس هزینه های مورد نیاز که مربوط به ویزا و انگشت نگاری است را پرداخت کرده و بعد از آن یک نامه انگشت نگاری و رسید اینترنتی که داخل آن شماره پیگیری و یا ترکینگ نامبر Tracking No است را دریافت کند. به وسیله این شماره فرد می تواند مراحل پیگیری را مشاهده کند.

شایان ذکر است پر کردن دقیق فرم های مورد نیاز داخل سایت بسیار حائز اهمیت است و تاثیر بسزایی در موافقت با  اخذ ویزای کانادا دارد. بنابراین پیشنهاد می شود هنگام پر کردن این فرم ها با یک فرد مجرب در این زمینه و یا موسسه های مهاجرتی و گردشگری مشورت کنید.

از آنجاییکه کانادا در ایران سفارت خانه فعالی ندارد، ثبت نام به صورت آنلاین برای ایرانیان بهترین گزینه است. علاوه بر این ثبت نام به صورت آنلاین هم شامل هزینه کمتری نسبت به مراجعه حضوری می شود و هم اینکه پیگیری آپدیت پرونده از این طریق بسیار راحت‌تر و سریع‌تر می باشد.

چنانچه همچنان در خصوص ثبت نام آنلاین، ابهاماتی در ذهن خود دارید با مراجعه به مقاله راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا به تمامی سوالات خود ارسال دیدگاه.

 • ثبت نام به صورت مراجعه حضوری به سفارت

اصطلاحا به ثبت نام حضوری Draft و یا Paper می گویند. در این روش متقاضی بدون نیاز به دریافت وقت قبلی به یکی از وک‌های دفاتر VFSمراجعه کرده و به صورت فیزیکی مدارک مورد نیاز را به همراه ترجمه آن ها تحویل داده و مراجل انگشت نگاری را انجام می دهد. تنها راه ارتباطی متقاضی و سفارت، ایمیلی است که فرد در هنگام پر کردم فرم های ثبت نام وارد می کند.

هزینه اخذ ویزای کانادا چقدر است؟

اخذ ویزای کانادا شامل یک سری هزینه های ثابت مربوط به ثبت درخواست و انگشت نگاری و .. است که در حال حاضر 185 دلار کانادا برای هر نفر می باشد. موسسه های مختلف نیز براساس خدماتی که ارائه می دهند هزینه های جداگانه ای دریافت می کنند که بین 400 تا 1000 دلار متغیر است.

ویزانرخ مشتری نرخ همکار 
ویزای توریستی کانادا350 دلار آمریکا 330 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی افراد زیر 14 سال300 دلار آمریکا290 دلار آمریکا
وقت سفارت کانادا30 دلار آمریکا20 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای توریستی بدون نیاز به انگشت نگاری 300 دلار آمریکا290 دلار آمریکا

ثبت نام ویزای همراه دانشجویی- open work permit

650 دلار آمریکا590 دلار آمریکا
ثبت نام ویزای کاری  – Work permit790 دلار آمریکا700 دلار آمریکا
وقت سفارت کانادا 30 دلار آمریکا20 دلار آمریکا

 

 پیگیری جواب ویزای کانادا

در صورتیکه فرد به صورت اینترنتی و آنلاین ثبت نام کرده باشد می تواند به راحتی با مراجعه به سایت ذکر شده و وارد کردن ترکینگ نامبر دریافت شده هنگام ثبت نام و تاریخ تولدش به میلادی در جریان مراحل پیش رفته دریافت ویزای خود قرار بگیرد. چنانچه فرد به صورت حضوری نسبت به ثبت نام اقدام کرده باشد جهت پیگیری نتایج ویزای کانادا خود ممکن است با مشکلات متعددی رو به رو شود. همانطور که بیان شد تنها راه ارتباطی متقاضی و سفارت، ایمیلی است که فرد در هنگام پر کردم فرم های ثبت نام وارد می کند. گاهی اوقات ممکن است فرد دیر متوجه ارسال ایمیل از سمت سفارت کانادا شود و یا اینکه ایمیل داخل فولدر اسپم شده باشد و متقاضی آن را نبیند. از آنجاییکه تنها ۳۰ روز از زمان صدور نامه انگشت نگاری فرصت برای مراجعه به دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا است در صورتیکه فرد دیر متوجه ایمیل های ارسالی از سمت سفارت شود ممکن است با مشکلات جدی ای رو به رو شود.

شایان ذکر است از آنجاییکه در ثبت نام حضوری فرد به صورت فیزیکی مدارک خود را ارائه می دهد امکان مفقود شدن مدارک و فرم های ثبت نام به هر دلیلی می باشد. در حالیکه در ثبت نام آنلاین مدارک آپلود شده و امکان مفقودی مدارک وجود ندارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت پیگیری درخواست ویزا از طریق مراجعه به حساب کاربری بسیار ساده‌تر است و احتمال با خبر نشدن از آپدیت‌های پرونده به حداقل کاهش می‌یابد.

ویزای کانادا
مدارک مورد نیاز ویزای کانادا

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای اخذ انواع ویزای کانادا مدارک کامل شما به‌ حساب می‌آید. در این بین مدارکی همانند مدارک شغلی مناسب تمکن مالی خوب برای اخذ ویزای این کشور بسیار مهم است و در صورت بهره مندی از آن‌ها دولت کانادا امتیازات ویژه‌ای را برایتان قائل خواهد شد. مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی تقریبا در تمامی موارد بجز سوپر ویزا کانادا به یکدیگر شبیه هستند. برای اقدام از طریق هر یک از این دو روش ثبت نام آنلاین و یا مراجعه حضوری به سفارت مدارکی باید آماده و ارائه شود .اگر بخواهیم دو عامل اصلی در تعیین سرنوشت پرونده درخواست ویزا کانادا را نام ببریم، بی تردید عامل اول تکمیل دقیق و صحیح فرم‌های ثبت نام و عامل دوم آفیسر پرونده خواهند بود. همچنین توجه داشته باشید که در صورت ریجکت شدن هیچ گونه محدودیتی برای درخواست دوباره وجود ندارد و می‌توانید شانس خود را مجدداً امتحان کنید

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا (سینگل و مولتیپل) عبارتند از:

مدارک هویتی:

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه پاسپورت‌های قدیمی و یا کارت‌های پرواز یا بلیط هواپیما
 • یک قطعه عکس رنگی ۳.۵ * ۴.۵ با پس زمینه سفید (عکس باید در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد.)
 • ترجمه شناسنامه متقاضیان
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر)
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت همسفر بودن فرزندان)
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی (گروه مسافرتی ویزالند برای شما تکمیل می‌کنند)
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کنند.

 مدارک مالی:

 • گردش حساب ۴ ماهه متقاضی به همراه مهر و امضا شعبه صادر کننده.
 • نامه تمکن مالی به دلار کانادا به همراه مهر و امضا شعبه صادر کننده و مهر شبه ارزی بانک.
 • در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام و یا اوراق بهادار و یا سند اتومیبل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید.
 • مدت اعتبار گواهی تمکن مالی و گردش حساب، یک ماه می‌باشد.
 • ترجمه اسناد ملکی در صورت وجود (اختیاری)

 مدارک شغلی:

 • مدارک شغلی برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی با سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر و یا سرپرست، مدت زمان موافقت شده با مرخصی) – ترجمه فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی دو ماهه آخر – ترجمه حکم کارگزینی.
 • مدارک شغلی برای کارفرمایان: ترجمه آگهی تاسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی 6  ماه اخیر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت، ریز پرینت بانکی ۴ ماهه آخر به زبان لاتین.
 • مدارک شغلی برای تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • مدارک شغلی برای پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت، کارت نظام پزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • مدارک مورد نیاز برای مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی و یا جواز ساخت.
 • مدارک کارخانه داران و صاحبان مشاغل: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • مدارک بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی، ترجمه فیش حقوقی دو ماه اخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، حکم افزایش حقوق بازنشستگی نیز لازم است)

 دعوت نامه: 

 • شامل مشخصات دعوت کننده متقاضی، نسبت فامیلی، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن دعوت کننده، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر.
 • مدارک دعوت کننده: پاسپورت کانادایی، کارت شناسایی کانادایی (و یا PR)، گواهی اشتغال به کار، نامه‌ی بانکی، برگه‌های پرداخت مالیات و فرم‌های T4 یا T1 – در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل الزامی است.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مدارک پذیرش

 1. مدرسه یا دانشگاه مد نظر می‌بایست نامه پذیرش را کامل کرده و برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و ارسال نمایید

مدارک شناسایی

 1. پاسپورت متقاضی و همراهان

مدارک مالی

 1. نامه بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید
 2. نامه وام دانشجویی از موسسه مالی
 3. نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر
 4. نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا
 5. فیش واریزی تحصیل
 6. نامه مالی ساپورت کننده؛ چه شخصی باشد چه موسسه

وقت سفارت کانادا

نکته‌ای که در این بخش حائز اهمیت است، اینست که برای دریافت وقت سفارت کانادا و انگشت‌نگاری، باید به کشور دیگری مراجعه نمائید که بهترین گزینه درحال حاضر، کشور ترکیه می‌باشد. اگر از طریق یک آژانس مسافرتی برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید، ممکن است کشور مقصد برای وقت سفارت کانادا، متفاوت باشد؛ برخی از آژانس‌ها، وقت سفارت را در کشورهای ارمنستان، امارات، گرجستان و غیره می‌گیرند. هزینه اقامت و سفر به این کشورها در اغلب مواقع به عهده متقاضی می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه وقت سفارت کانادا مراجعه نمائید.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

به طور معمول شروع مدت زمان جوابدهی که به شما اعلام می‌شود و این پروسه  پس از انگشت نگاری می‌باشد مدت زمان صدور ویزا بنابر اعلام سایت رسمی سفارت کانادا حداکثر ۱۲۱روز کاری است. البته این عدد تقریبی است و واقعیت این است. از انجایی که متقاضیان هر پرونده شرایط مختلفی دارند، مدت زمان بررسی پرونده آنها نیز متفاوت است. نوع شغل متقاضی، هدف از سفر به کانادا، سن متقاضی و…، از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که بر روی زمان بررسی پرونده شما تاثیر می‌گذارند.

*** جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص مدت زمان صدور ویزای توریستی و تحصیلی کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا و مقاله مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.

ویزا کانادا

دلایل رد شدن ویزای توریستی کانادا

رد شدن ویزای کانادا می‌تواند بدترین اتفاق ممکن برای متقاضیان ویزای توریستی کانادا باشد. زیرا وقت و هزینه‌ی بسیاری صرف این موضوع شده و ممکن است متقاضی برای اقدام دوباره ناامید شود. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به اخذ ویزا ، از احتمال پائین ریجکت شدن آن، اطمینان حاصل نمائید. دلایل زیادی برای ریجکت شدن ویزا وجود دارد، اما برخی از آنها در بیشتر موارد مشترک هستند عبارتند از:

 • نداشتن سابقه سفر مناسب
 • داشتن وابستگی های خانوادگی زیاد در کانادا و نداشتن وابستگی خویشاوندی در کشور مبدا
 • زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا با اهدافتان متناسب نباشد
 • هدف شما برای بازدید از کانادا قانع کننده نباشد
 • نداشتن وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا
 • نداشتن مانده حساب و دارایی کافی
 • هرگونه سو سابقه و رفتارهای مخاطره آمیز قبلی که ممکن است باعث آسیب رساندن به دیگران شود
 • ارائه نکردن مدارک کافی که نشان دهنده درآمد و تمکن مالی مناسب فرد دعوت کننده باشد
 • تشخیص آفیسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی

اعتراض به رد ویزای کانادا

پس از ریجکتی امیدتان را از دست ندهید! بر اساس قوانین تازه‌ای که سفارت کانادا برای ایرانیان مصوب کرده است، امکان اعتراض به ریجکت ویزا دیگر وجود ندارد و به این منظور باید یک درخواست جدید ثبت کنید. پیش از این شما امکان اعتراض به ریجکتی ویزای خود را داشتید. دلایل ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به رد شدن ویزا مراحلی دارد که کارشناسان قصران گشت می‌توانند شما را در این مسیر همراهی کنند.

سوالات متداول اخذ ویزای کانادا

1.آیا ویزای کانادا یک بار ورود می باشد؟

خیر، اخیراً کانادا به صورت مولتی ویزا صادر می کند و تا انتهای اعتبار پاسپورت متقاضی اعتبار دارد در صورتی که متقاضی برای یک برنامه خاص (اجرای مسابقات یا فستیوال‌ها و…) قصد سفر داشته باشد ویزا به صورت 1 بار ورود داده می‌شود.

2.حداکثر زمان اقامت مجاز با ویزای توریستی در هر بار ورود چقدر است؟

حداکثر 6 ماه در هر بار ورود به کانادا

3.برای ویزای کانادا حتما به دعوت نامه نیاز داریم؟

خیر، هیچ الزامی برای داشتن دعوت نامه نیست اما، اگر دعوت نامه داشته باشید، شانس اخذ ویزای شما بیشتر خواهد شد.

4.فرق اصلی ویزای توریستی با تحصیلی کانادا در چیست؟

با ویزای توریستی امکان اقامت حداکثر 6 ماهه را در کانادا دارید و نمی توانید در دوره های آموزشی طولانی مدت شرکت کنید، اما ویزای تحصیلی اینطور نیست.

5.آیا با این نوع ویزا می توان در کانادا کار کرد و یا به ادامه تحصیل پرداخت؟
با ویزای توریستی کانادا امکان کار کردن در این کشور وجود ندارد ولی امکان ادامه تحصیل در دوره هایی که کمتر از ۶ ماه باشند وجود دارد. 
6.مدارک مورد نیاز سفارت کانادا، به چه زبانی باید ترجمه شود؟
کلیه مدارک درخواستی سفارت کانادا، باید توسط دارالترجمه‌های رسمی دادگستری به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

7. آیا بدون انجام انگشت نگاری بیومتریک هم می توان امور درخواست ویزا را ادامه داد؟

خیر. انجام انگشت نگاری در کارگزاری ویزا ( درکشوری نظیر ترکیه) الزامی است.

8.معمولا پروسه درخواست و صدور ویزای کانادا چقدر زمان می برد؟

این زمان کاملا بستگی به نوع ویزای درخواستی دارد، اما در کمترین حالت بین 2 تا 3 ماه.
9. مهم‌ترین عامل تعیین مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا چیست؟

از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده مدت اعتبار ویزا می‌توان به افسر مهاجرت (افسر بررسی کننده پرونده)، اعتبار پاسپورت، دعوت نامه ارسال شده از کانادا و افسر مرزی مستقر در فرودگاه اشاره کرد.

10.مجرد یا متاهل بودن برای ویزای کانادا چقدر اهمیت دارد؟

مطمئنا مجرد یا متاهل بودن شخص متقاضی در اخذ ویزا هر کشوری تاثیر به سزایی دارد؛ اما مجردهایی با تاریخچه سفری عالی و تمکن مالی بالا نیز می‌توانند برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا اقدام کنند. 

*** جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص دلایل ریجکتی ویزای کانادا و رفع ریجکتی ویزای کانادا پیشنهاد می شود بر روی لینک کلیک کرده و مقاله چرا ویزای کانادا ریجکت می شود و مقاله رفع ریجکتی ویزای کانادا را مطالعه فرمایید.قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کانادا و برگزار کننده انواع تور کانادا و خدمات پیکاپ ویزا کانادا در خدمت هموطنان عزیز است. در صورت نیاز به مشاوره با قصران گشت تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی کارشناسان مجرب ما بهره مند شوی

 

50 دیدگاه برای ”ویزای کانادا

 1. سلام . میزان تمکن مالی یعنی پول مانده در حساب جهت ویزای توریستی کانادا برای هر نفر چقدر باید باشد؟

  1. سلام وقت بخیرلطفا تماس بگیرید با کارشناسان مربوطه صحبت کنید 02188697080

 2. سلام. وقت بخیر. همسر بنده درخواست دهنده ویزا هستند و من هم همراه شون. باید مدارک مالی و شغلی خودم رو همراه با مدارک ایشون در یک اکانت آپلود کنیم؟

  1. سلام، وقت بخیر
   بله شما هم می‌تونید مدارک شغلی و مالی تون رو در یک اکانت وارد کنید.

 3. سلام روز خوش
  من دوسال پیش برای توریستی اقدام کردم و انگشت نگاری انجام دادم ولی ریجکت شدم الان برای تحصیلی دیگه لازم نیست برم انگشت نگاری درسته؟

  1. سلام وقت بخیر
   خیر نیازی به انگشت نگاری مجدد و پرداخت هزینه اون رو ندارید و فقط باید هزینه بررسی پرونده رو بپردازید.

 4. باسلام , ممنون بابت اطلاعات عالی که دارین.
  میخواستم بپرسم بر اساس چه معیاری میشه مدارس دولتی مونترال رو مقایسه کرد؟

  1. سلام خواهش میکنم ممنون از شما که ما رو همراهی میکنید
   معیارش که بر اساس رده بندی که خودشون اعلام میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.