ویزای ایتالیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر تصمیم به تحصیل یا کار در ایتالیا دارید، این نوع ویزای ایتالیا مناسب نیست و باید برای ویزای تحصیلی ایتالیا یا ویزای کار اقدام کنید. اعتبار ویزا بستگی به تصمیم سفارت ایتالیا و نوع درخواست شما دارد. پس از صدور ویزای ایتالیا سفارت برچسب ویزا را در گذرنامه شما می‌چسباند. این برچسب شامل تمام اطلاعات اصلی ویزای ایتالیا مانند تاریخ اعتبار و میزان دفعاتی که می‌توانید با آن سفر کنید، می‌شود.

ویزای شینگن ایتالیا، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت ایتالیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور ایتالیا و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

مدارک مورد نیاز ویزای ایتالیا

1) تمام مدارک فارسی جهت ارائه به سفارت ایتالیا باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. (مدارک صادر شده به انگلیسی پذیرفته می‌شوند)

2) اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه‌­های قبلی مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ سفر و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم – کپی از تمام صفحات ویزای شنگن (به تعداد موجود)، کانادا، آمریکا، انگلیس موجود در پاسپورت.

3) دو قطعه عکس 4.5 در 3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبه‌رو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

4) اصل شناسنامه اصل پاسپورت‌های قدیمی + کپی از ویزای شنگن (به تعداد موجود)، کانادا، آمریکا، انگلیس و استرالیا موجود در آن‌ها.

5) مدارک شغلی: (اصل و ترجمه)

الف) پزشکان، وکلا، مهندسین: پروانه مطب یا حکم کارگزینی ، نظام مهندسی ، پروانه وکالت + کارت‌های صنفی مربوطه.

ب) موجر: اجاره نامه معتبر با کد رهگیری + سند املاک مربوطه.

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی با مهر + آخرین فیش حقوقی با مهر + گواهی اشتغال به کار.

د) بازنشسته­‌ها‌: حکم بازنشستگی یا آخرین حکم افزایش حقوق، آخرین فیش حقوق.

ه) مشاغل غیردولتی‌: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان (حداقل 6ماهه).

و) اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها: گواهی اشتغال به کار + روزنامه رسمی (آگهی تاسیس و آخرین تغییرات).

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق .

ح) دانش آموزان، دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند.

ج) کسبه: جواز کسب یا کارت مباشرت (در صورت داشتن کارت مباشرت اصل جواز کسب الزامی است).

ی) سند ملک (در صورت عدم وجود سند ملک جهت دریافت اطلاعات برای شرایط گرفتن با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید).

تمام گواهی ها حتما باید خطاب به سفارت مربوطه و در یک ماه اخیر صادر شده باشند و در صورت اشتغال باید نام و مشخصات و شماره پاسپورت و سمت و تاریخ شروع به کار و میزان حقوق ذکر شود.

6) مدارک مالی

حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده­‌های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضا بانک در کمتر از ۱۴ روز قبل از انگشت نگاری ( باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000 ریال باشد.)

 برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است. رضایت‌نامه محضری علاوه بر ترجمه رسمی نیاز به تائید دادگستری و امور خارجه دارد.

برای تایید رضایت نامه، علاوه بر اصل رضایت نامه، اصل شناسنامه کسانی که اسامی آن‌ها در رضایت نامه ذکر شده الزامی است.

نکات ویزای ایتالیا

  • ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای ایتالیا به شرکت قصران گشت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
  • وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت قصران گشت غیر قابل تغییر می باشد.
  • درصورت صلاح‌دید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
  • لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
  • با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.
لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 1 میانگین: 5]