نحوه صدور گواهینامه بین المللی

صدور گواهینامه بین المللی موضوعی است که در این مقاله از سایت قصران گشت قصد ارائه اطلاعات در مورد آن را داریم. به موجب اين گواهي بين المللي كه مدت اعتبار آن يكسال مي باشد مي توان به صورت موقت در برخی کشورها، به رانندگي پرداخت. بديهي است دارنده مجوز رانندگي بين المللي نمي تواند قوانين و مقررات مربوط به شرايط اقامت و يا پرداختن به شغل و يا حرفه اي كه در كشورهاي مسير حركت او جاري و قابل اجرا مي باشد را ناديده انگاشته و يا نقض نمايد.اين گواهي‌نامه‌های بين‌المللي كه مدت اعتبار آنها يك و سه سال مي‌باشد، مي‌توان در کشورهای پذیرنده گواهینامه‌های رانندگی بین‌المللی، به صورت موقت به رانندگي پرداخت. بديهي است دارنده این مدرک بين‌المللي نمي‌تواند قوانين و مقررات مربوط به شرايط اقامت و يا پرداختن به شغل و يا حرفه‌اي كه در كشورهاي مسير حركت او جاري و قابل اجرا مي‌باشد را ناديده انگاشته و يا نقض نمايد.

اين گواهينامه علاوه بر زبان فارسي به 7 زبان بين المللي (‌انگليسي ـ فرانسوي ـ روسي  عربي ـ‌ آلماني ـ اسپانیائی ـ چینی)‌ نيز ترجمه گرديده است . مجوزهاي رانندگي بين المللي قابل تمديد نبوده و پس از انقضاء مي بايست نسبت به درخواست مجوز رانندگي جديد اقدام نمود .

صدور-گواهینامه-بین-المللی

مدارك لازم جهت درخواست مجوز رانندگي بين المللي یکساله و 3 ساله 

    •  گواهینامه معتبر (دارای حداقل یک ماه و یک روز اعتبار ) جمهوری اسلامی ایران
    • یک قطعه عكس تمام رخ زمینه سفید 3 * 4
    •  ارائه گواهینامه بین المللی قبلی در صورت دارا بودن
    •  ارائه تصویر صفحه اول گذرنامه  در صورت دارا بودن
    •  تکمیل فرم درخواست  فارسی و لاتین – تاریخ تولد لاتین می بایست به میلادی درج گردد.
مقالات مرتبط  تعطیلات و مراسم های ملی در کانادا

صدور گواهینامه بین المللی

کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی ۳ ساله

کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی ۳ ساله

کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی 1 ساله

 

کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی 1 ساله

 

 

قوانین بین‌المللی رانندگی

بر اساس قوانینی که به وسیله فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی و همچنین  اتحادیه بین‌المللی جهانگردی، وضع شده است، برای رانندگی در هر کلاس از وسیله نقلیه نیاز به گواهینامه جداگانه است و افراد مستلزم دریافت آن هستند. این موضوع جزء اولین و مهم‌ترین قانون بین‌الملل می باشد. به همین دلیل این موضوع  نشان دهنده اهمیت داشتن گواهینامه رانندگی در کشور‌های که عضو UN، هستند است. از دیگر قوانین بین‌المللی رانندگی، توجه به تمامی علائم جاده‌ای است. شایان ذکر است علائم جاده‌ای توسط نهاد‌های بین‌المللی وضع شده‌اند.واین علائم  در سراسر دنیا به شکلی جامع و یکسان خوانده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *