نحوه صدور گواهینامه بین المللی

صدور گواهینامه بین المللی موضوعی است که در این مقاله از سایت قصران گشت قصد ارائه اطلاعات در مورد آن را داریم. به موجب این گواهی بین المللی که مدت اعتبار آن یکسال می باشد می توان به صورت موقت در برخی کشورها، به رانندگی پرداخت. بدیهی است دارنده مجوز رانندگی بین المللی نمی تواند قوانین و مقررات مربوط به شرایط اقامت و یا پرداختن به شغل و یا حرفه ای که در کشورهای مسیر حرکت او جاری و قابل اجرا می باشد را نادیده انگاشته و یا نقض نماید.این گواهی‌نامه‌های بین‌المللی که مدت اعتبار آنها یک و سه سال می‌باشد، می‌توان در کشورهای پذیرنده گواهینامه‌های رانندگی بین‌المللی، به صورت موقت به رانندگی پرداخت. بدیهی است دارنده این مدرک بین‌المللی نمی‌تواند قوانین و مقررات مربوط به شرایط اقامت و یا پرداختن به شغل و یا حرفه‌ای که در کشورهای مسیر حرکت او جاری و قابل اجرا می‌باشد را نادیده انگاشته و یا نقض نماید.

این گواهینامه علاوه بر زبان فارسی به 7 زبان بین المللی (‌انگلیسی ـ فرانسوی ـ روسی  عربی ـ‌ آلمانی ـ اسپانیائی ـ چینی)‌ نیز ترجمه گردیده است . مجوزهای رانندگی بین المللی قابل تمدید نبوده و پس از انقضاء می بایست نسبت به درخواست مجوز رانندگی جدید اقدام نمود .

صدور-گواهینامه-بین-المللی

مدارک لازم جهت درخواست مجوز رانندگی بین المللی یکساله و 3 ساله 

    •  گواهینامه معتبر (دارای حداقل یک ماه و یک روز اعتبار ) جمهوری اسلامی ایران
    • یک قطعه عکس تمام رخ زمینه سفید 3 * 4
    •  ارائه گواهینامه بین المللی قبلی در صورت دارا بودن
    •  ارائه تصویر صفحه اول گذرنامه  در صورت دارا بودن
    •  تکمیل فرم درخواست  فارسی و لاتین – تاریخ تولد لاتین می بایست به میلادی درج گردد.
مقالات مرتبط  بلیط هواپیما

صدور گواهینامه بین المللی

کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی ۳ ساله

کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی ۳ ساله

کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی 1 ساله

 

کشورهای پذیرنده گواهینامه بین المللی 1 ساله

 

 

قوانین بین‌المللی رانندگی

بر اساس قوانینی که به وسیله فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی و همچنین  اتحادیه بین‌المللی جهانگردی، وضع شده است، برای رانندگی در هر کلاس از وسیله نقلیه نیاز به گواهینامه جداگانه است و افراد مستلزم دریافت آن هستند. این موضوع جزء اولین و مهم‌ترین قانون بین‌الملل می باشد. به همین دلیل این موضوع  نشان دهنده اهمیت داشتن گواهینامه رانندگی در کشور‌های که عضو UN، هستند است. از دیگر قوانین بین‌المللی رانندگی، توجه به تمامی علائم جاده‌ای است. شایان ذکر است علائم جاده‌ای توسط نهاد‌های بین‌المللی وضع شده‌اند.واین علائم  در سراسر دنیا به شکلی جامع و یکسان خوانده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.