قصران-گشت
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

تراول داکیومنت

تراول داکیومنت کانادا یکی از مسیرهای ورود به کشور کانادا استفاده از مجوز سفر یا تراول داکیومنت (Travel Document) است.
این مجوز برای افرادی صادر می‌گردد که کارت اقامت کانادا را از قبل دریافت کرده باشند؛ یعنی مقیم کانادا بوده ولی در حال حاضر در خارج از خاک این کشور حضور داشته باشند.

در این مطلب می خوانید :

تراول داکیومنت چیست ؟

مدارک لازم ویزای تراول داکیومنت کانادا 

 

تراول داکیومنت چیست؟

اگر اقامت دائم کانادا را دارید اما تاریخ اعتبار آن به پایان رسیده یا کارت شما مفقود شده است، برای ورود به کانادا باید ویزای تراول داکیومنت کانادا (Travel Document) را بگیرید. مدت زمان اعتبار این ویزا با توجه به اعتبار گذرنامه معمولا کمتر از ۶ ماه است و تنها برای یک بار ورود به کانادا صادر می‌شود.

در صورتی که برای اخذ این ویزا دلیل قانع‌کننده و مدارک مستندی نداشته باشید، ممکن است افسر پرونده در سفارت کانادا درخواست شما برای اخذ ویزا را رد و حتی اقامت شما را نیز باطل کند. در این صورت باید به کمک یک وکیل در کانادا، به نتیجهٔ پرونده اعتراض کنید. پس اگر با چنین مشکلی مواجه شده‌اید، وکلای زبده ما در کانادا می‌توانند شما را در این زمینه یاری کنند.

تراول داکیومنت

مدارک مورد ویزای تراول داکیومنت کانادا

۱. فرم‌های تکمیل شدهٔ درخواست ویزای تراول داکیومنت کانادا.

۲. واریز هزینهٔ ثبت نام یا اپلیکیشن فی (Application Fee).

۳. تمامی اسناد و مدارکی که ثابت می‌کنند متقاضی این ویزا برای یک بازهٔ زمانی مشخص در کانادا حضور داشته است؛ مانند قبوض پرداختی، اجاره‌نامه، سند مالکیت خانه، کارت سلامت (Health Card)، گواهینامهٔ رانندگی (Driving Licence)، مدارک مالیاتی و ….

۴. یک نامه خطاب به سفارت کانادا که در آن وضعیت فعلی، دلیل ترک خاک کانادا و تاریخی را که باید در کانادا حضور پیدا کنید به‌طور کامل شرح داده باشید.

۵. دو قطعه عکس ۷×۵ با اطلاعات درج شده طبق فرمت درخواستی ادارهٔ مهاجرت کانادا.

۶. تمامی پاسپورت‌ها و مدارک سفرهای پنج سال اخیر به کانادا.

۷. ترجمهٔ مدارک مورد نیاز مربوط به این ویزا.

نکته: اگر خارج از خاک کانادا برای یک کارفرمای کانادایی کار می‌کنید، به این معناست که در خاک کانادا حضور دارید. در این صورت باید علاوه بر ارائه گواهی اشتغال به کار مهر و امضا شده با درج سمت و عنوان شغلی، جزئیات قرارداد، توضیح ماهیت کار و ارتباط آن با بازار کانادا، تأییدیه‌ای ارائه بدهید که نشان بدهد این شغل با هدف احراز شرایط اقامت شما ایجاد نشده است.

اگر شما به‌عنوان همراه، با فرد مقیم یا شهروند کانادا سفر می‌کنید، ارائه مدارک زیر الزامی است:

۱. سند ازدواج؛

۲. گواهی تولد یا حضانت فرزند.

۳. گواهی اشتغال به کار یا تحصیل.

۴. پاسپورت‌های پنج سال اخیر فرد کانادایی.

۵. مدارک شهروندی فرد کانادایی شامل تاریخ شهروند شدن یا مدارک احراز اقامت فرد دارندهٔ PR.

۶. مدارک نشان‌دهندهٔ تمایل شما برای حفظ اقامت کانادا.

طبق قوانین کانادا، افراد باید برای بازگشت به کشور کانادا از طریق هوایی یا کشتی یا قطار، کارت تراول داکیومنت خود را ارائه کنند.