ویزای شینگن اسپانیا، با توجه به سفر متقاضی، در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت اسپانیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد. آژانس قصران گشت، کلیه خدمات مربوط به تور اسپانیا و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می دهد.

ویزای شینگن اسپانیا را از طریق کنسولگری یا سفارت اسپانیا و همین طور از طریق مرکز خدمات ویزای BLS می توانید اقدام نمایید و دارنده ویزای شینگنی که توسط کنسولگری اسپانیا صادر شده است امکان سفر به 24 کشور عضو منطقه شینگن را دارد. در صورتی که درخواست کننده ویزای شینگن از طریق سفارت اسپانیا، قصد سفر به کشور های دیگر منطقه شینگن را دارد باید کشور اسپانیا به عنوان مقصد اصلی او باشد و همچنین اولین کشوری که دارنده ویزای شینگن اسپانیا از طریق آن وارد منطقه شینگن می شود اسپانیا باشد و یا این که بیشترین روز های سفر خود را باید در کشور اسپانیا بگذراند، در این شرایط می توانید برای ویزای شینگن اسپانیا از طریق سفارت اسپانیا و یا مرکز خدمات ویزای اسپانیا اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز ویزای اسپانیا

 • مدارک شغلی: نامه اشتغال به کار، فیش حقوقی، مدراک ثبت شرکت/ جواز کسب / آگهی تاسیس و تغییرات و غیره، پروانه پزشکی / مهندسی/ وکالت، لیست پرداختی بیمه تامین اجتماعی (ترجمه اسپانیایی)
  متقاضیانی که دانشجو هستند می بایست ترجمه اسپانیایی اشتغال به تحصیل ارائه دهند.
 • مدارک مالی–بانکی: ریز گردش 6 ماه اخیر + نامه تمکن مالی هر دو از یک حساب که تنها تا یک ماه اعتبار دارند، به زبان انگلیسی با مهر بانک، با ذکر تاریخ افتتاح حساب، متقاضی می تواند به دلخواه خود چندین حساب ارائه دهد.
 • متقاضیانی که در اسپانیا صاحب حساب می باشند، می بایست نامه بانک و ریز گردش 6 ماه آن را ارائه دهند.
 • مدارک ملکی–اسناد مالکیت (ترجمه اسپانیایی) در صورت داشتن ملک در اسپانیا می بایست Nota simple و کپی سند ارائه شود.
 • ترجمه تمامی صفحات شناسنامه (ترجمه اسپانیایی)
 • متقاضیان زیر 18 سال که با کسی غیر از والدین خود اقدام می نمایند، می بایست اجازه نامه محضری از والدین، و اگر با یکی از والدین خود اقدام می کنند، می بایست اجازه نامه محضری از والد دیگر داشته باشند. ( ترجمه اسپانیایی)
 • کپی از تمام صفحات استفاده شده (اعم از ویزا و مهر) گذرنامه فعلی.
 • کپی از تمام صفحات استفاده شده (اعم از ویزا و مهر) گذرنامه قبلی.
 • اصل گذرنامه (امضا شده برای بزرگسالان).
 • ۲ قطعه عکس 4/5 × 3/5.

فایل تصویری مدارک موردنیاز ویزای اسپانیا

ویزای-اسپانیا

نکات ویزا اسپانیا

 1. وقت سفارت اعلام شده از جانب شرکت قصران گشت غیر قابل تغییر می باشد.
 2. برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
 3. مسافرینی که در 24 ماه اخیر ویزای شینگن دریافت نموده اند، پروانه ایشان بدون انگشت نگاری و به صورت غیر حضوری پذیرفته می شوند (به جز ویزای شینگن صادره از سفارت یونان).
 4. ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای اسپانیا به شرکت قصران گشت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد شرکت قصران گشت باقی می‌ماند.
 5. درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 6. لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
 7. با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.

سفارت اسپانیا در ایران

نشانی: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره ۱۰
تلفن: ۲۲۵۶۸۶۸۱ (۰۲۱)
ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه ۸ صبح تا ۱۴:۳۰ بعد از ظهر
وب‌سایت سفارت: www.exteriores.gob.es

لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 1 میانگین: 5]