بهترین و راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها 

شاید همین حالا که در حال خواندن این متن باشید ذهن شما به شدت درگیر مهاجرت است.زندگی در کشورهای پیشرفته از لحاظ تکنولوژی و اجتماعی، رویای همه ماست. کشورهای برتر جهان معمولا قوانین سخت‌گیرانه‌ای برای پذیرش مهاجر دارند. چه بهتر از ابتدا آگاهانه پیش بروید و روی مهاجرت به کشور درستی وقت و انرژی بگذارید.

در جهان هر کشوری قوانین مربوط به خودش را برای حضور اتباع خارجی دارد. برخی کشورها این قوانین را در راستای پذیرش مهاجران با شرایط خاص قرار داده اند و برخی دیگر شرایط را آسان تر کرده اند. بعضی از کشورها مهاجرپذیر هستند. مثلا کانادا سالانه تا 300 هزار مهاجر از سراسر دنیا قبول می‌کند. معمولا کشورهای توسعه یافته تمایل کمتری به پذیرش مهاجر دارند. برای مثال برای گرفتن ویزای توریستی سوئیس باید دردسرهای مختلفی بکشید حالا اگر به مرحله دریافت شهروندی و مهاجرت برسید که بسیار سخت تر خواهد شد.

ایرانی ها به خاطر شرایط سیاسی و ارتباطات بین المللی ضعیف کار سختی برای مهاجرت دارند.مثلا مهاجرت به امریکا که کشوری با تنوع ملیت و نژاد مختلف است برای ایرانیان تقریبا غیرممکن است.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان موضوعی نسبی است، چرا که شرایط، اهداف و الویت افراد با یکدیگر متفاوت است. آغاز زندگی در یک کشور جدید تصمیم و اتفاق بزرگی برای هر فرد است. قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت باید کشور مقصد را از جهات مختلف مورد بررسی قرار داد، چرا که افراد با امید دستیابی  به شرایط و زندگی بهت اقدام به مهاجرت می کنند. قبل از تصمیم گیری حتما باید تمامی سختی ها و امتیازات پیش رو را پیش بینی و شناسایی کرد.

از جمله مواردی که در تصمیم گیری برای انتخاب کشور تاثیر گذار است، می توان به شرایط اجتماعی و سیاسی، فرهنگ، هزینه‌های زندگی و فرصت‌های درآمدزایی در کشور مقصد اشاره کرد. شایان ذکر است شرایط و وضعیت فرد در کشور مبدا هم موضوعی حائز اهمیت است. به عنوان مثال شاید یک فرد اروپایی با درامدی نسبتا متوسط بعد از مهاجرت به کشوری دیگر، می تواند بدون دردسر شش ماه را بدون کسب درآمد زندگی کند و مخارج خود را بر اساس پس اندازی که دارد بپردازد. اما یک فرد ایرانی با درآمدی متوسط در وضعیت اقتصادی کنونی به راحتی نمی تواند بدون بررسی شرایط کشور مقصد، مهاجرت کند. در نتیجه انتخاب کشور مقصد متناسب با توجه به شرایط مالی، دارایی‌ و توانایی‌های شماْ تأثیر به سزایی در زندگی موفقیت‌آمیز پس از مهاجرت دارد.

 

کشور کانادا

بدون شک و تردید کانادا بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان به خصوص برای دانشجویان و متخصصان است هم سطح رفاه و امکانات بالایی دارد، و هم قوانین مهاجرتی آن سخت‌گیرانه نیست.. کانادا در سال های اخیر عضو 10 کشور برتر جهت مهاجرت افراد ایرانی بوده است. این کشور در راستای سیاست هایش به شدت مهاجر پذیر است و برای ارائه ویزای کانادا جهت اقامت سخت گیر نبوده و از مهاجران استقبال می کند.

قوانین و سیاست های کانادا شرایط بسیار مناسبی  را جهت اخذ اقامت دائم (از طریق ویزای کاری کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و …) وضع کرده است. مهاجرت به کانادا روش‌های متنوعی دارد. نوع روش باید بر اساس شرایط، تحصیلات، سطح زبان، سرمایه و… شما انتخاب شود.

شایان ذکر است کشور کانادا در چند سال اخیر به صورت پی در پی رتبه اول را از نظر کیفیت زندگی دریافت کرده است. این جایگاه بر اساس شرایط کسب‌وکار، نظام سلامت و آموزش کارامد، صنایع مبتنی بر فناوری نوین و امکانات مناسب توسعه‌ی فردی به دست آمده است.

مقالات مرتبط  انواع بورسیه تحصیلی کانادا 2020

کشور کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور دنیاهبوده و صادر کننده اصلی مواد معدنی، غذا و انرژی است. خالی از لطف نیست که بیان شود این کشور از امن ترین و آرام ترین کشورهای دنیاست. چنانچه جز افرادی هستید که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا و یا مهاجرت از طریق کار به کانادا را دارید پیشنهاد می شود مقاله  برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل را مطالعه فرمایید.

canada-immigration

کشور آمریکا

می توان گفت کشور آمریکا پس از کانادا جز بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان محسوب می شود. کشور آمریکا به علت وضعیت اقتصادی پیشرفته و سطح حقوق بالا مورد توجه بسیاری از افراد در دنیا به ویژه ایرانیان قرار گرفته است و بسیاری را از سراسر جهان مجذوب خود نموده است. اما به دلیل شرایط و روابطی که میان  دو  کشور (ایران و آمریکا) وجود دارد، مسیر مهاجرت به این کشور بسیار مشکل است. از راه های اخذ اقامت این کشور می توان به سرمایه­ گذاری، ازدواج، نامزدی، کار و تحصیل اشاره نمود. ویزای سرمایه­ گذاری کشور آمریکا ویزای  EB5نام دارد. جهت سرمایه گذاری در این کشور باید مبلغی حدود 1.000.000 دلار آمریکا را در نظر داشت. اما با این وجود این سرمایه این اطمینان را نمی دهد که سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت برای خود و خانواده­ می شود یا خیر، به همین دلیل این روش ریسک زیادی را در بر دارد. چنانچه قصد مهاجرت به آمریکا و قصد دریافت گرین کارت آمریکا را د ارید پیشنهاد می شود مقاله انواع گرین کارت آمریکا را مطالعه فرمایید.

 

کشور استرالیا

قبل از گفتن سخنی در مورد کشور استرالیا باید به این موضوع جالب اشاره کرد که استرالیا در تمام دنیا به سرزمین مهاجران معروف است. جالب است که بدانید جمعیت مهاجران در استرالیا به نسل دوم و سوم رسیده است. در واقع کشور استرالیا رشد چشمگیر اقتصادی خود را مدیون افرادی است که به این کشور مهاجرت کرده اند. در رتبه‌بندی سالانه‌ی مجله‌ی «یواس‌نیوز اند ورلد ریپورت» به طور کلی و نه بعد از مهاجرت در سال ۲۰۱۹ استرالیا دارای جایگاه هفتم می باشد.

کشور استرالیا از لحاظ وضعیت آموزشی و ویزای کار جزء 10 کشور برتر برای مهاجران ایرانی است. اغلب مهاجران ایرانی از طریق دریافت ویزای استرالیا، ویزای سرمایه گذاری و یا ویزای کار استرالیا اقدام به دریافت اقامت می کنند. اخذ اقامت دائم از کشور استرالیا به طور میانگین طی ۸ الی ۱۲ ماه امکان‌پذیر است. شایان ذکر است این کشور دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی است و حتی در زمانی که کشور در شرایط رکود به سر می برد، وضعیت اقتصادی مناسب و کاملا پیشرفته است. مهاجران شاغل در این کشور پس از 5 سال کار کردن می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

immigration-australia

کشور نیوزلند

کشور نیوزلند دارای بالاترین امتیاز در «سرمایه‌ی اجتماعی» است و به داشتن مردمی مهربان، شبکه های قدرتمند حمایت اجتماعی و زندگی شهروندی عالی مشهور است. در ابتدا باید در مورد نظام آموزشی این کشور سخن گفت. نظام آموزشی کشور نیوزلند جزء برترین ها در دنیا است. براساس سنجش مجله‌ی «یواس‌نیوز اند ورلد ریپورت» کشور نیوزلند، در رتبه‌بندی بهترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹، دارای جایگاه سیزدهم است.

اقامت در نیوزلند در اکثر مواقع از طریق تحصیل و بعد از طریق ویزای کار و مهارت انجام می پذیرد. توانمندی بهره‌گیری از خدمات پزشکی و درمانی، توازن کار و زندگی و کیفیت زندگی، این کشور را به مقصدی عالی برای دانشجویان و نیروی کار متخصص تبدیل کرده است. شایان ذکر است طبیعت زیبا و آب و هوای خوب آن در تمام فصول بی رقیب است. نیوزلند جاذبه های گردشگری بسیاری دارد و به علت همسایگی با استرالیا از قوانین این کشور تبعیت می کند. به علت تولید ناخالص ملی، جزء کشورهای با اقتصاد پیشرفته و پر رونق است. علاوه بر تمام موارد ذکر شده، یکی از بزرگترین مزیت های این کشور این است که با اخذ اقامت نیوزلند، افراد قادرند بدون اخذ ویزای مهاجرت به 172 کشور دیگر دنیا مهاجرت کنند.

مقالات مرتبط  راهنمای بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری گرین کارت

 

کشور انگلیس

انگلیس یکی از 10 کشور برتر برای مهاجران ایرانی از لحاظ کیفیت زندگی، کار و تحصیل است. با توجه به این که واحد پول این کشور پوند می باشد، هزینه زندگی در این کشور به خصوص در شهر لندن بسیار زیاد است. به جرات می توان گفت انگلیس کشور پیشرفته ای است و نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است. برای ورود به این کشور افراد نیازمند اخذ ویزا انگلیس و مجوز اقامت می باشند و باید شرایط لازم را احراز نمایند.

خوشبختانه از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری امکان مهاجرت به این کشور وجود دارد. کشور انگلیس جهت سرمایه گذاری قوانین خاص خود را وضع نموده است. فرد جهت سرمایه گذاری در انگلیس علاوه بر داشتن سرمایه 200.000 پوندی باید یک طرح کسب و کار را ارائه دهد و توانایی دفاع از این طرح را نیز داشته باشد. علاوه بر این باید 2 فرد از اتباع کشور انگلیس را در استخدام شرکت خود درآورد.

 

نام کشور پایتخت رتبه مهاجرت
کانادا اتاوا رتبه 1
سوئیس برن رتبه 2
سوئد استکهلم رتبه 3
استرالیا کانبرا رتبه 4
آلمان برلین رتبه 5
ایالات متحده آمریکا ایالت واشنگتن رتبه 6
نروژ اسلو رتبه 7
دانمارک کپنهاگ رتبه 8
هلند آمستردام رتبه 9
فنلاند هلسینکی رتبه 10

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت

کشور های مجاورت خلیج فارس مانند کشور امارات و قطر طی سال های اخیر به پشتوانه منابع نفتی و همچنین وارد کردن تکنولوژی و فرهنگ های مختلف تغییرات اساسی در زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم خود به وجود آورده اند و به همین دلیل باعث جذب بسیاری از مهاجران که خواهان سرمایه گذاری و اخذ اقامت هستند شده است. همانطور که گفته شد افراد با شرایط، اهداف و الویت های متفاوتی تصمیم به مهاجرت می گیرند. گاهی اوقات فرد در ایران با توجه به شرایط و انگیزه های مختلف تصمیم می گیرد به یکی از کشورهای در مجاورت و همسایگی ایران مهاجرت کند.  از جمله بهترین کشور همسایه برای مهاجرت که بسیاری از ایرانیان به آن مهاجرت می کنند، می توان به کشور امارات، قطر، ترکیه، روسیه و گرجستان اشاره کرد.

مردم ترکیه تشابهات فرهنگی زیادی با ایرانیان دارند. علاوه بر فرهنگ، فاصله نزدیک تا ایران، دین یکسان و… شرایط مطلوبی را برای مهاجرت ایرانیان ایجاد کرده است. هزینه زندگی در ترکیه بستگی به شهر و حتی منطقه دارد. اما به طور معمول هزینه یک ماه زندگی، حدودا 3000 لیر است. به طور خلاصه رفاه و اقتصاد در ترکیه، به حد آمریکا و کشورهای اروپایی نمی‌رسد. اما اگر به دنبال مقصد مهاجرتی کم ریسک و راحتی هستید حتما به این کشور زیبا فکر کنید.

مهاجران زیادی از کشورهای منطقه و آسیای شرقی، امارات را برای کار و زندگی انتخاب می‌کنند. نکته اینجاست که گرفتن تابعیت امارات خیلی سخت و پیچیده است. اما اگر هدفتان کار و سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی باشد، امارت گزینه خوبی برای شماست. چون با توجه به منابع نفتی، ثروت ملی و درآمدزایی، سرمایه‌گذاری در این کشور معمولا پرسود است.

مقالات مرتبط  چه کشورهایی لاتاری دارند؟

 

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت

در بسیاری از روش های مهاجرت به بسیاری از کشور ها مهاجر اغلب نیاز دارد که علاوه بر پرداخت هزینه های دریافت اقامت، مبلغ بسیار زیادی را جهت خرید ملک، سرمایه گذاری، پشتوانه های لازم، هزینه های زندگی و غیره را به کشور مقصد منتقل نماید. در نتیجه، شاید بتوان به‌راحتی برای مهاجرت به کشوری اقدام کرد، اما این موضوع را باید از خود پرسید که ایا در آن کشور می‌توان هزینه‌های زندگی را پرداخت؟ کشور های چین، مکزیک، اوکراین و هند جزء آن دسته از کشورهایی است که به نسبت کشور های دیگر ارزان تر و کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان است.

مثلا کشور چین به لحاظ پتانسیل‌های کاری که دارد یک گزینه خوب برای ایرانی‌ها است و افراد بسیاری هستند که این کشور آسیایی را برای زندگی و اقامت خود درنظر می‌گیرند. مهاجرت و اقامت به کشور چین به نسبت ارزان است و افراد می‌توانند از طریق تبادلات کاری و ایجاد یک کسب و کار در چین به این کشور مهاجرت کنند.

 

 

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

این روز ها پیدا کردن شغل مناسب برای کار در خارج از کشور یکی از دغدغه های مهم برای افراد متخصص و غیر متخصص است. پر واضح است که افراد به دنبال کشوری هستند که علاوه بر داشتن رونق اقتصاد و بازار کار مناسب، از سطح رفاهی و امنیت بالایی برخوردار باشد. هر فردی در هر جای دنیا به دنبال داشتن شغل مناسب با درامد کافی است. خواسته ایی که اگرچه بسیار بدیهی است و هر کسی آن را حق مسلم خود میداند اما در بسیاری از کشورها به آرزو مبدل شده است. بسیاری از افراد برای رسیدن به این خواسته و یا آرزو به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت کاری هستند. شغلی که با مهارت. قابلیت و استعداد فرد همخوانی داشته باشد و دغدغه های مالی را رفع کند.

معیارهای متفاوتی وجود دارند که شرایط یک کشور را برای مهاجرت کاری می توان به وسیله ان ها سنجید. معیارهای عمومی مانند مزایا، امکان و دامنه‌ی پیشرفت شغلی، توازن زندگی و کار و همچنین برخی معیارهای شخصی مانند نزدیکی فرهنگی با کشور مبدأ. علاوه بر موارد ذکر شده در  مهاجرت از طریق کار نباید از عواملی مانند زبان، سهولت دریافت ویزای کار و شرایط دریافت اقامت از طریق کار غافل شد. با توجه به موارد و فاکتور های ذکر شده کشور نروژ، نیوزلند، آلمان، کانادا، استرالیا، عمان و اسپانیا، را می توان جز بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان دانست.

کشور آلمان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست که به دلیل رشد اقتصادی بالا، افراد زیادی از سراسر دنیا خواهان مهاجرت به کشور آلمان هستند. این کشور برای ایرانی‌ها نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است و افراد برای کار و سرمایه گذاری می‌توانند به کشور آلمان مهاجرت کنند و در ادامه براساس شرایط موجود اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند.

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور اروپا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *