رفع ریجکتی ویزای کانادا – با توجه به آمار های منتشر شده، نرخ ریجکتی ویزای توریستی کانادا، بیشتر از ۳۰ درصد می باشد و جالب است بدانید که ۷۵ درصد از این آمار، مربوط به شهروندان کشورهای سوریه، یمن، افغانستان و ایران می باشد. بسیاری از کسانی که از ویزای توریستی کانادای آن ها ریجکت می شود، معتقداند که ماهیت این رد درخواست های ویزا، تبعض آمیز می باشد. دلایل دیگری برای ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد.

اخذ ویزای کانادا کار چندان سختی نیست، فقط کافی است چند نکته را در نظر داشته باشید. اولین قدم برای گرفتن ویزای کانادا این است که بین ویزای موقت ، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای توریستی و ویزای کار کانادا یکی را انتخاب کنید.

رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا، بدین صورت می باشد که متقاضی پس از رفع تمام نواقصات موجود در پرونده و مواردی که در برگه ریجکتی ویزا توسط سفارت کانادا به ایشان اعلام شده است، دوباره اقدام به اخذ ویزای توریستی کانادا کند. این بدین معنا است شما دوباره پس از رفع ایرادات مطرح شده سفارت کانادا، از صفر باید اقدام به اخذ ویزای کانادا کنید و تمامی هزینه های بررسی مدارک را دوباره پرداخت کنید. پس از ریجکتی ویزای مالتیپل کانادا، شما فقط نیاز به پرداخت هزینه انگشت نگاری کانادا ندارید؛ چرا که هزینه های انگشت نگاری فقط هر ۱۰ سال یکبار پرداخت می شود.

reject-canada-visa.jpg

 

بهترین راه برای اقدام مجدد و افزایش احتمال ویزا شدن چیست؟

ما برای درخواست تجدید نظر و یا همان رفع ریجکتی ویزای کانادا، باید اطلاعات اضافی و روشن تری را با یک برنامه کاملا جدید ارسال کنید. همچنین شما باید برنامه خود را، از نواحی مواردی که باعث ریجکتی شما شده اند، تقویت کنید.

مقالات مرتبط  وقت سفارت امریکا دانشجویی

اگر سابقه ریجکتی دارید و قصد اقدام مجدد برای اخذ ویزای کانادا را دارید، بهتر است قبل از هر اقدامی توضیحات آفیسر بررسی کننده پرونده خود را ببینید، این یادداشت ها که در زمان بررسی مدارک شما و توسط آفیسر در فایل شما ثبت می گردد، علت اصلی رد شدن تقاضای ویزای شماست در اصطلاح به این یادداشت ها ” نوت آفیسر ” گفته می شود.

حتماً مشاهده کرده اید که وقتی درخواست ویزای کانادا ریجکت می شود، یک برگه به عنوان Refuse Letter برای مسافر می‌آید و در آن علت ریجکتی به صورت ”جملاتی کلیشه ای” اعلام می شود، مثلاً می‌گوید:

”شما از نظر مالی مورد تائید واقع نشده‌اید“

توجه داشته باشید که گرفتن نوت آفیسر می‌تواند مشخص کننده علت دقیق ریجکتی باشد، مثلا ( در همان مثال بالا ) می‌تواند مشخص کند که نظر آفیسر این بوده که مسافر در پرینت بانکی خود، ” ۳ مورد واریزی بالا داشته ” و ….

بنابراین برای هرگونه اقدام مجدد، دریافت ” نوت آفیسر ” نکته کلیدی برای قبولی شما خواهد بود.

برای بدست آوردن این ” نوت ” باید شخصی از داخل خاک کانادا به وکالت از شما این کار را انجام دهد.
توجه داشته باشید که این شخص باید سیتی زن کانادا و یا شرکتی باشد که در خاک کانادا ثبت شده است نوت را می توان به صورت ” سی دی ” یا از طریق ایمیل تقاضا کرد و برای اخذ آن ۳۰ روز کاری مورد نیاز است.” نوت آفیسر “را می توانید به ” صورت آنلاین ” از ما تقاضا نمائید.

مقالات مرتبط  ویزای توریستی هلند در یک نگاه

نمونه نامه اعتراض به سفارت کانادا

پس از این که نامه ریجکتی ویزای کانادا را از سفارت کانادا دریافت کردید و به فکر اعتراض به آن افتادید، میتوانید یک نامه اعتراضی با محتوای زیر به همراه عنوان کردن موارد ریجکتی و خطاب به سفارت کانادا بنویسید.
خطاب به افراد و مسئولین مربوطه

آقا و یا خانم عزیز:

من ———————- هستم به شماره گذرنامه ——————– ، شماره مشتری ————————– و شماره پرونده ———————–

درخواست ویزای کانادای خود را، در تاریخ ————– ارسال کردم. درخواست ویزای کانادا خود را، به همراه ———————- ام ارسال کردم. در حال حاضر تقاضا دارم که تصمیم جدیدی برای درخواست ویزای کانادای ما بگیرید.

در خواست ویزای کانادای ما، به دلایل زیر ریجکت شده است.پس از مشخص کردن علت ریجکتی، باید ثابت کنید که افسران ویزا در رابطه با ریجکت کردن ویزای کانادای شما، اشتباه کرده اند.

canadian-rejection-apeal

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

عموماً علت ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا متقاعد نشدن مسئول صدور ویزا از قصد شما برای ترک کانادا پس از اتمام مدت ویزای شماست و او بر این باور است که شما قصد اقامت بلند مدت یا دائم در کانادا را دارید. البته وجود مشکلات در پرونده و کمبود مدارک نیز منجر به عدم صدور ویزا برای شخص متقاضی می شود.در اینجا دلایل ریجکتی ویزای کانادا توضیح داده شده که به اختصار در اینجا نام برده ایم:

دلیل اصلی مردود شدن در ویزای توریستی کانادا هم یکی از عوامل زیر است:

  • عدم ارائه مدارک کافی مالی و نداشتن بودجه برای پرداخت هزینه ها در طول سفر.
  • عدم ارسال درست و کامل مدارک و فرم ها.
  • در صورتی که متقاضی سابقه سفرهای قبلی کافی نداشته باشد.
  • نداشتن برنامه درست و مشخص برای سفر.
  • عدم کفایت مالی شخصی که شما را به کانادا دعوت کرده است.
  • هدف شما از سفربه کانادا برای افسر مسئول رسیدگی به درخواست ویزای شما قانع کننده نباشد.
  • پیوند های شما با کشور مبدا.
مقالات مرتبط  کشورهایی که با تولد فرزند اقامت دائم می دهند

2 دیدگاه برای ”رفع ریجکتی ویزای کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.