معرفی شهر آتن

بی شک یکی از اولین انتخاب های شما برای گردش به یونان، شهر آتن است. مطمئناً برای دیدن شهر آتن حتی چند روز هم کافی نیست. یکی از محل هایی که جذابیت فراوانی برای توریست ها دارد، مجموعه تاریخی آکروپولیس است که نماد ملی یونان به حساب می آید. جزیره پلاکا نیز یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی شهر آتن است. پلاکا بهترین مکان برای آشنایی با فرنگ بومی این کشور به شمار می رود. در این شهر می توانید از انواع غذاهای مدرن اروپایی هم لذت ببرید.

جمعیت این شهر در محدوده اصلی شهر، در سال ۲۰۰۳ معادل ۷۴۷٬۳۰۰ نفر بوده، در حالیکه جمعیت حومه بسیار بیش از این بوده و جمعیت شهر با حومه اش حدود ۳٫۳۷ میلیون نفر در سال ۲۰۰۵ بوده‌است.

بناهای تاریخی  و دیدنی آتن:

آکروپولیس مشرف بر شهر است. بقایای یونان باستان شامل پارتنون، اِرِختئوم، و معبد آتنا نیکه است. در نزدیکی محل آگورای قدیمی (بازار) تِسئوم قرار دارد، و در جنوب آکروپولیس تماشاخانه دیونوسوس واقع شده‌است. در جنوب شرقی، دروازه هادریانوس و ستون‌های معبد المپیان زئوس قرار دارد. نزدیک آن، ورزشگاه مرمرین قرار دارد که در حدود ۳۳۰ پ م ساخته و در ۱۸۹۶ بازسازی شد. هر ساله تورهای جذابی به این شهر برگزار می‌شود که میتوانید از لینک مشاهده نمایید.

آتن

باغ ملی آتن

باغ ملی در شهر آتن بهترین مکان برای فرار از شلوغی و رفت و آمد شهر و دستیابی به آرامش در فضایی سرسبز و رویایی است. باغ ملی به عنوان ییلاق مردمان آتنی می باشد. در این باغ علاوه بر وجود فضای سبز دارای مکان هایی مانند کافه‌، نیمکت و آلاچیق‌های بسیار، تالاب پرندگان نیز می باشد. شایان ذکر است که باغ ملی آتن دارای یک باغ وحش کوچک نیز است. اگر به همراه خانواده خود سفر می کنید باید بدانید که باغ ملی آتن یکی از بهترین انتخاب ها برای سپری کردن یک عصر دلچسب است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 0 میانگین: 0]