معرفی شهر تورنتو

تورنتو یک ابرشهر است که کاملا با حال و هوای شهرهای آمریکایی همخوانی دارد. این شهر در استان انتاریو واقع شده و بزرگترین شهر این استان و کشور محسوب می‌شود. تجمع فشرده و پرتعداد آسمانخراش‌ها در مرکز شهر یا داون تاون (Downtown) نزدیک‌‌ترین گزینه به شهرهای آمریکایی است و گستردگی شهر به حدی است که تنها طولانی‌ترین خیابان جهان می‌تواند به شکل یک نخ تسبیح، محله‌های مختلف را در این شهر به هم وصل کند.

تورنتو

 

آب و هوا تورنتو:

آب و هوای مرطوب قاره ای شهر تورنتو به خاطر نزدیکی آن به دریاچه‌های بزرگ (به ویژه دریاچه انتاریو) معتدل شده است. تابستان (ژوئن تا اوت) هوا گرم و شرجی است، زمستان (دسامبر تا فوریه) با بارش برف سنگین همراه است. میانگین حداکثر دما در ماه ژانویه ۲۸ درجه فارنهایت (۲- درجه سانتیگراد) است و میانگین حداکثر دمای ماه ژوئیه ۸۰ درجه فارنهایت (۲۷ درجه سانتیگراد) است. در تمام ایام سال بارن می بارد، حتی تابستان که آفتابی‌ترین فصل است، بارش باران زیاد است. پاییز شاید بهترین زمان برای سفر به تورنتو باشد، چون گرمای هوا کمتر از تابستان و بیشتر از زمستان است، روزها ملایم و شب‌ها خنک است.

تورنتو

تورنتوی کانادا ترکیبی عالی از جاذبه‌های جهانی:

شهر تورنتو پر از چیزهایی است که می توانید ببینید و انجام دهید و هرگز تمام نمی‌شوند، همیشه چیزی برای لذت‌بردن و تفریح وجود دارد. تورنتو مجموعه ای از موزه‌های فوق‌العاده دارد، از جمله موزه سلطنتی انتاریو، موزه هنرهای معاصر کانادا، موزه هوا و فضا کانادا، مرکز علمی انتاریو و تالار مشاهیر هاکی (Royal Ontario Museum, the Museum of Contemporary Canadian Art, the Canadian Air and Space Museum, the Ontario Science Centre, and the Hockey Hall of Fame.)

 

برج سی ان:

برج سی ان (CN Tower) با ۵۳۳ متر ارتفاع، تا سال ۲۰۰۷ بلندترین ساختمان جهان بود و همچنان بنایی مشهور، مرکز مخابراتی و یکی از مراکز گردشگری تورنتو است. حدود دو میلیون نفر هر ساله از این برج دیدن می‌کنند و از بالای آن شهر را در نمایی وسیع می­‌ینند و از جاذبه هایش لذت می‌برند. این برج را شرکت Canadian National در سال ۱۹۷۶ ساخته است که پروژه را برای اثبات قدرت صنعت کانادا و حل مشکلات ارتباطی شهر به انجام رساند.

تورنتو

کاسا لما:

قلعه کانادایی، کاسا لما (Casa Loma) توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند، این قلعه قرون وسطایی کهبالای تپه قرار گرفته است،قبلاً خانه یکی از ثروتمندان کانادا به نام سر هنری پلات (Sir Henry Pellatt) بود که معمار برجسته، ای جی  لنوکس را دعوت کرد تا برایش کاخی رؤیایی بسازد. ساخت و ساز این قلعه در سال ۱۹۱۱ شروع شد و حدود ۳۰۰ نفر به مدت ۳ سال برای ساخت آن کار کردند تا کاسا لما را تمام کنند.

تورنتو

بازار کنسینگتون:

بازار کنسینگتون (Kensington Market) محلی تاریخی و ملی است و بخشی از جامعه چند فرهنگی تورنتو را تشکیل می دهد. این منطقه را مهاجران یهودی اروپایی و ایتالیایی در اوایل قرن بیستم تاسیس کردند که به‌خاطر بازار رو باز آن مشهور است و یادآور آن نوع بازار در اروپا.

تورنتو

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 1 میانگین: 1]