راهنمای ثبت نام لاتاری آمریکا

ثبت نام لاتاری 2021 و راهنمایی ثبت نام در این قرعه کشی بزرگ موضوعی است که در این مقاله قصد صحبت در مورد آن را داریم. ثبت نام لاتاری یکی از راحت ترین روش ها برای اخذ کارت گرین کارت آمریکا است که بسیار مورد توجه ایرانیان است.

شاید شما هم بخواهید بدانید لاتاری آمریکا چیست و هدف از برگزاری سالانه این قرعه کشی چیست؟ و یا اینکه چه کشورهایی لاتاری دارند؟ مرکز رویای آمریکا چه نقشی در این قرعه کشی دارد؟ لاتاری برنامه ی قرعه کشی سالانه آمریکاست. هرسال برنامه ی قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا توسط دولت آمریکا و اداره ی مهاجرت آمریکا برگزار می شود و تمام افراد تحت شرایط می توانند در این برنامه شرکت کنند.

کشور ما ایران نیز تا به امسال جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی می توانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمی توانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت می کنند.

به واقع لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور گسیل می دارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Electronic Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی) نام گرفته است.

طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده می باشند. شرایط شرکت در لاتاری برای عموم مردم ایران و ایرانی مجاز است. برای اطلاع بیشتر به صفحه شرایط شرکت در لاتاری مراجعه کنید.

دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی لاتاری به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان گرین کارت اعطا می کند. برندگان این قرعه کشی مجاز به دریافت گرین کارت آمریکا می باشند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام می شوند.

شرکت در برنامه ی سالانه ی لاتاری آمریکا برای تمام افراد واجد شرایط کاملا “رایگان” می باشد و دولت آمریکا از شروع ثبت نام تا زندگی در آمریکا هیچ هزینه ای از شرکت کننده طلب نمی کند، چرا که این برنامه یک قرعه کشی است و برنده همانند برنده ی هر قرعه کشی ای نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد.

در طول ثبت نام و دیدن نتیجه یا قبل و بعد از برنده شدن از شرکت های ثالث یا واسطه و … بارها به طرق مختلف از شما پول درخواست می شود در صورتی که این قرعه کشی از ابتدا تا انتها نیاز به هیچ هزینه ای ندارد.

باید توجه داشته که قبولی در لاتاری گرین کارت به شما اجازه اقامت و کار در امریکا را می دهد که ارزش بسیار بالایی دارد. با قطعیت می توان گفت که شرکت در لاتاری آمریکا راحت ترین راه برای اخذ اقامت کار و زندگی در آمریکا است.

یکی از امتیازات و شانس هایی که برای علاقه مندان به مهاجرت می تواند ایجاد شود ثبت نام لاتاری 2021 که پیش از این نیز انجام می گرفته است. برای این منظور کشور آمریکا هر ساله به حدود 50 هزار نفر را از طریق قرعه کشی به محدودیت برای ملیت، نژاد، و دین گرین کارت صادر می نماید.

گرین کارت آمریکا یا کارت سبز آمریکا

گرین کارت آمریکا ویزای اقامت دائم در آمریکاست. دارنده گرین کارت مانند هر شهروند آمریکایی میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت آمریکا میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد و بدون ویزابه آمریکا رفت و آمد کند.

مزایای داشتن گرین کارت آمریکا

 • زندگی در آمریکا

فرد صاحب گرین کارت آمریکا اگرچه که یک شخص خارجی محسوب می شود و آمریکایی نیست ولی می تواند در آمریکا زندگی کند (live permanently) و تحت حمایت قوانین آمریکا و دولت آمریکا قرار دارد.

 • کار در آمریکا

دارنده‌ی گرین کارت آمریکا می تواند بعد از کسب مجوز های مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد.

 • آوردن همسر و بچه ها به آمریکا

دارنده ‌ی گرین کارت آمریکا می تواند همسر یا بچه های زیر ۲۱ سال خود را به آمریکا بیاورد.

 • داشتن شماره ملی

دارندگان گرین کارت آمریکا از مزایای داشتن شماره ملی برخودار می شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای ۱۰ سال سابقه کار در آمریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود.

 • اسپانسر

دارنده ‌ی کارت سبز آمریکا می تواند اسپانسر افراد دیگر شود.

 • درخواست سیتیزن شیپ (شهروندی)

دارندگان کارت سبز آمریکا می توانند برای سیتیزن شیپ شدن اقدام کنند (بطور معمول بعد از گذشت ۵ سال).

 • دارابودن حق تحصیل و دریافت کمک هزینه تحصیلی

دارندگان کارت سبز آمریکا به عنوان مقیم، حق پرداخت هزینه تحصیلی کمتر برای دانشگاه ها را دارند.

زمان ثبت نام لاتاری 2021

زمان رسمی ثبت نام لاتاری 2021 مانند زمان ثبت نام لاتاری 2020 از مهر آغاز می شود و مهلت ثبت نام لاتاری تا اواسط ماه آبان به پایان خواهد رسید. شایان ذکر است این تاریخ قابل تمدید نمی باشد.

شرایط ثبت نام لاتاری (عمومی)

شرکت کننده باید از تبعه کشورهای مجاز در قرعه کشی باشد.
داشتن سن بالای ۱۸ سال.
مدرک تحصیلی دیپلم.
برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی نیستند باید سابقه کاری با ۲ سال آموزش وجود داشته باشد. لیست این مشاغل را میتوانید در سایت onetonline.org مطالعه نمایید.

قابل توجه افراد متاهل متقاضی ثبت نام لاتاری

در صورت ثبت نام هریک از زوجین نیاز به وارد کردن اطلاعات زیر برای زوج و فرزندان (در صورت وجود) در بخش توضیحات الزامی است. همچنین عکس همه افراد خانواده نیز باید بارگذاری شود.

1- نام و نام خانوادگی به لاتین/تاریخ روز، ماه، سال تولد به میلادی/محل تولد.
2-میزان تحصیلات.
3-وضعیت تاهل.
4-عکس.

مراحل و مدارک مورد نیاز لاتاری امریکا

در ادامه قصد آموزش جامع ثبت نام لاتاری را داریم. برای ثبت نام در لاتاری بایستی فرم های مربوط به شرایط خودتان حاوی اطلاعات فردی و تحصیلی  (مجرد، متاهل، مطلقه و بیوه) را تکمیل و به همراه یک قطعه عکس ارسال نمایید.

 • نام و نام خانوادگی متقاضی اصلی
 • جنسیت
 • تاریخ دقیق تولد مطابق پاسپورت یا شناسنامه
 • شهر و کشور محل تولد.
 • آدرس کامل محل سکونت
 • اطلاعات تماس و آدرس ایمیل
 • میزان تحصیلات
 • شرایط تاهل
 • اطلاعات همسر و فرزندان در صورت لزوم
  دقت داشته باشید که اطلاعات تمامی فرزندان یا فرزند خوانده های زیر ۲۱ سال و مجرد در قید حیات باید ذکر شود..
  اگر فرزندتان بالای ۲۱ سال سن دارد، باید به تنهایی ثبت نام کند و نمیتواند زیر مجموعه شما باشد.
  اگر فرزندتان متولد آمریکاست یا گرین کارت آمریکا را دارد، اطلاعات ایشان را در فرم تان ننویسید.
  در صورت هر گونه قصوری در ثبت نام اطلاعات همسر و فرزندانتان، حتی در صورت قبولی، کیس شما مردود خواهد شد.
  یک قطعه عکس برای خود و تمامی همراهان. فراموش نکنید تمامی اعضای خانواده نیاز به عکس دارند. حتی نوزادی که چند روز از تولدش میگذرد.

عکس لاتاری

عکس  مربوط به قرعه کشی لاتاری باید مربعی و ابعاد آن ۵ سانت در ۵ سانت یا ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل با زمینه سفید باشد.
رزولوشن عکس ۳۰۰ dpi باشد.
فرمت فایل jpg باشد.

حجم عکس حداکثر ۲۴۰ کیلو بایت (kb) باشد.فرد در تصویر کاملاً رو به دوربین باید باشد و سر و بدن زاویه ای نداشته باشد. (اطلاعات کاملتر درباره عکس مناسب)

  
 dvlottery- lottery- lottery- usa - ghasrangasht 

برای تهیه این عکس، بهترین راه مراجعه به عکاسی و تهیه یک عکس جدید میباشد. از عکاس بخواهید فایل عکس شما را روی CD یا فلش مموری بزند و به شما بدهد.

راهنمای تکمیل فرم لاتاری

هر متقاضی تنها مجاز به ثبت یک فرم به عنوان متقاضی اصلی میباشد.
ثبت نام تنها در تاریخ های ذکر شده قابل انجام میباشد و قابل تمدید نیست.
فرمها صرفاً به صورت آنلاین باید تکمیل شوند. امکان ذخیره فرمها وجود ندارد.
سعی کنید ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنید. گاهی ترافیک بالای وب سایت ثبت نام لاتاری مانع از ثبت نام به موقع شده و باعث از دست رفتن شانس شما میشود.برای تکمیل فرم ها ۶۰ دقیقه زمان خواهید داشت.

فرم ثبت نام رایگان لاتاری

جهت ثبت نام باید به صورت آنلاین در سایت ثبت نام لاتاری برای لاتاری آمریکا https://www.dvlottery.state.gov وارد شوید.در نهایت پس از ثبت نام باید تاییدیه ای حامی Digital signature و Confirmation No دریافت کنید. به شما یه شماره به نام Confirmation Number داده می شود این شماره را در جایی نوشته یا ذخیره کنید زیرا هنگامی که برندگان لاتاری اعلام شوند میبایستی با استفاده از این شماره برنده شدن یا نشدن خود را چک نمائید .

شانس قبولی در لاتاری

در این بخش می خواهیم مواردی که باعث می شود، شانس شما یا احتمال بالا بردن قبولی در لاتاری را بالا میبرد نکاتی را ارائه دهیم. لازم به تذکر است که هر فردی می تواند به صورت سالیانه یک بار در لاتاری شرکت کند. هر شخصی حق دارد یک بار در قرعه کشی لاتاری شرکت کند و شانس خود را امتحان کند. اما برخی افراد فکر می کنند می توانند مجدد شرکت کنند و حتی با این کار، شانس خود را پایین آورد و دستگاه امکان دارد آنها را به عنوان فرد متقلب در لاتاری معرفی کندهر فرد متقاضی فقط یکبار می تواند در لاتاری 2021  ثبت نام نماید (هر سال یکبار) و فقط دو گروه از افراد به طور قانونی می توانند شانس خود را افزایشی دهند.

گروه اول افراد متاهل می باشند که می توانند یک ثبت نام دوشانسه داشته باشند به ایk صورت که یکبار فرد به عنوان متقاضی اصلی در نظر گرفته می شود و همسر و فرزندان او به عنوان همراه ثبت می شوند و یکبار هم نیز همسر فرد به عنوان متقاضی اصلی در نظر گرفته می شود و فرد و فرزندانشان به عنوان همراه ثبت می شوند. گروه دوم نیز افراد مجرد زیر 21 سالی هستند که موفق به دریافت دیپلم 12 ساله شده اند که آن ها سه شانس برای ثبت نام دارند. دوشانس در فرم والدین و یکبار هم خود فرد به عنوان متقاضی اصلی می تواند ثبت نام نماید.

برنده شدن در لاتاری

در صورتی که در زمان اعلام نتایج، نام شما در میان برندگان لاتاری بود، بایستی از کیس نامبر (Case Number) و محل مصاحبه خود (دبی در کشور امارات متحده عربی، آنکارا و ارمنستان برای ایرانیان داخل کشور) مطلع گردید.

پس از انجام این مرحله نوبت به زمان احراز هویت و تکمیل فرم های مربوط به برندگان لاتاری تا دریافت گرین کارت آمریکا می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از کارشناسان ما در این زمینه کمک بگیرید.

تعداد ثبت نام کنندگان لاتاری

امسال شانس قبولی همه متقاضیان اصلی که پاسپورت معتبر، حداقل دیپلم و یک عکس استاندارد دارند، بسیار بالاست. بنابرین سعی کنید ثبت نام خود را با دقت و وسواس بیشتری انجام دهید تا از ثبت نام امسال جا نمانید و در قرعه کشی شرکت داده شوید. آمار شرکت کنندگان و برندگان ایرانی دوره های گذشته به صورت زیر میباشد.

آمار ثبت نام لاتاری (دوره قبل)

تعداد ثبت نام های صحیح کل دنیا: ۱۴,۶۹۲,۲۵۸

تعداد برندگان اعلام شده: ۱۱۵,۹۶۸

تعداد برندگان از قاره آسیا: ۱۵,۹۹۷

تعداد برندگان ایرانی: ۴,۵۰۰

لاتاری کانادا

آیا تا به حال خبری در خصوص لاتاری کانادا شنیده و یا خوانده اید؟ در ابتدا باید گفته شود که در این میان افراد سودجویی هستند که می خواهند با  افزایش خبر مهاجرت به کانادا، به نفع خود استفاده کنند. این گونه افراد با برنامه‌های غیرواقعی و غیرقانونی شروع به کلاهبرداری و سوءاستفاده از افراد کم اطلاع می‌پردازند. شایان ذکر است کانادا تنها و تنها از روش‌های قانونی از جمله سرمایه‌گذاری، کار و تحصیل افراد مهاجر را می‌پذید. کشور امریکا تنها کشوریست که از طریق لاتاری، می‌توان اقامت آن را دریافت نمود.

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تورهای مسافرتی و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. جهت مشاوره رایگان با 88697080 تماس بگیرید.

 

60 دیدگاه برای ”ثبت نام لاتاری 2021

 1. سلام وقت بخیر
  عذر خواهی میکنم برای ثبت نام لاتاری باید پاسپورت هم داشته باشیم؟

  1. سلام وقت بخیر

   بله از امسال این مورد نیز اضافه شده که برای ثبت نام در لاتاری باید حتما پاسپورت داشته باشید.

  2. سلام وقت بخیرمقدار اعتبارلازم برای پاسپورت زمان ثبت نام چقدربایدباشه واینکه عکس لازم برای ثبت نام میشه باریش وسیبیل باشه
   ممنون

   1. سلام وقت بخیر
    بله مشکلی با ریش و سیبیل نمی باشد .اگر پاسپورت هنوز اعتبار داره میشود ثبت نام کرد ولی اگر اعتبار ندارد خیر.

 2. سلام ببخشید من از افغانستان هستم فعلا استانبول زنده گی میکنم غیر قانونی .
  ایا میتوانم خودم را ثبت نام گرین کارت کنم ؟میشه کمکم کنید
  ارادتمند شما: عبدالصبور

  1. سلام روز خوش

   اگز شما پاسپورت داشته باشید می توانید برای لاتاری ثبت نام کنید.

 3. سلام محترم من یک سوال در ارتباط به لاتری امریکا داشتم در این قسمت کدام گزینه را باید انتخاب گرد؟
  District/Country/Province/State

  1. سلام وقت بخیر
   در صورت نیاز به راهنمایی لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید

   02188697080

  1. سلام هزینه ثبت نام لاتاری برای من که مجرد هستم. چقدر هست امسال. و تفاوت شما با دفترهای مهاجرتی و یا ثبت نام لاتاری چیست؟
   سپاس

   1. سلام وقت بخیر
    هزینه ثبت نام لاتاری اگر خودتان ثبت نام کنید به صورت رایگان می باشد ، در صورتی که ما برای شما ثبت نام کنیم مبلغ 120.000 تومان از شما دریافت میگردد.

  2. سلام
   وقت بخیر
   اعتبار گذرنامه برای ثبت نام لاتاری چقدربایدباشه وعکس لازم برای ثبت نام میتونه با ریش وسیبیل باشه
   ممنون

   1. سلام وقت بخیر

    اگر چندماه اعتبار داشته باشد می توانید ثبت نام کنید .عکس بله میشه با ریش و سیبیل باشه .

 4. سلام وقت بخیر
  از زمان اعتبار پاسپورتم 6 ماه گذشته . آیا میتونم با همین پاسپورت ثبت نام کنم

 5. سلام و خسته نباشید
  ببخشید درمورد دیپلم 12 ساله سوالم اینه که من هنرستانی هستم ولی هم کاردانیم رو گرفتم هم لیسانسم رو , الان بازم برای من همون مشکل مربوطه هست یا چون لیسانس دارم دیگه موضوع حل شده!؟
  و اگر موضع حل نشده میشه سابقه کار رو یجوری رفع و رجوعش کرد!؟

 6. سلام من لاتاری ثبت نام کردم و مشخصات همسرمم دادم اما همسرم دوساله از تاریخ پاسش گذشته الان نمیشه با پاسپورت همسرمم ثبت نام کنم براش؟

 7. سلام . بعد از قبولی تو لاتاری اسپانسر هم میخواد . کسی که ساکن آمریکا باشه . ما که نداریم . باید چیکار کنیم؟

 8. سلام .ما برای ثبت نام از عکس سال گذشته مجدد استفاده کردیم. ایا مورد قبول هست؟

  1. سلام وقت بخیر

   بی حجاب البته می تونید حجاب داشته باشید ولی باید گوش ها معلوم باشه.

 9. سلام وخسته نباشید ، یک سوال داشتم پاسپورت که اعتبارش تمام شده هم مورد قبول هست

 10. روزبخیر چرا در قسمت ثبت نام لاتاری پس از تکمیل اطلاعات continue را میزنم سایتش error میده؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   سایت شلوغ میباشد به این خاطر است لطفا در زمان های دیگر تست کنید

  1. سلام وقت بخیر

   خیر اسکن از شناسنامه نیاز نیست فقط اطلاعات پاسپورت نیاز هست.

 11. سلام وقت بخیر
  برای ثبت نام لاتاری ک انجام میدید حتما باید مدرک تحصیلی یا گواهی موقت باشه؟
  چون من هنوز مدرکمو از دانشگاه نگرفتم
  ممنون میشم پاسخ بدید 🙏

 12. سلام وقت بخیر من ۲۱ سال دارم و مجردم.موقع ثبت نام در فرم والدینم قسمت تعداد فرزندان خودم رو هم باید حساب کنم یاخیر؟میتونم با والدین هم ثبت نام انجام بدم؟

 13. سلام وقت بخیر ببخشید منو نامزدم هنوز ازدواج نکردیم واسممون تو شناسنامه هم نیست میتونیم به اسم متاهل ثبت نام کنیم؟؟

 14. سلام من همه مشخصات را وارد کردم ..اما در آخر که گزینه کانتینو رو میزنم میزنه سایت در دسترس نیس یا مشکل در بارگذاری پیج..باید چیکار کنم؟

  1. سلام وقت بخیر

   تعداد درخواست ها در سایت بالا میباشد باید مدام امتحان کنید

 15. سلام من تازه میخام ثبت نام کنم میتونم با گوشی عکس بگیرم و ثبت نام کنم بعدش اینکه من دیپلم نظام جدید دارم باید چیکار کنم میتونید راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   بله طبق استاندارهای که مد نظر هست می تونید با گوشی یا کیفیت در منزل عکس بگیرید و ثبت نام کنید

 16. با سلام
  پاسپورتم اعتبار تمام شده جدید ندارم با همون پاس قبلی میتونم ثبت نام کنم؟

 17. سلام وقت بخیر ببخشید من عکسم وارد میکنم ارور میده اصلاحش کردم ولی بعدش کلا سایت باز نمیشه

  1. سلام سایز عکستون باید طبق استاندارهای که ذکر شده باشه ، متاسفانه تعداد درخواست ها در سایت بالا هست به همین علت است.

 18. سلام خسته نباشید …ببخشید من خودم پاسپورت دارم ولی همسرم نظامی بهشون پاسپورت نمیدن….برای ثبت نام خانوادگی همسر هم باید شماره پاسپورت داشته باشه؟ یا نمیشه برای خودم و فرزندم بنویسم بعد اگر اگر خودم قبول شدم و همسرم انصراف بدن از نظامی بودن ..اون موقع میتونم برای ایشون دعوت نامه بفرستم؟

  1. سلام وقت بخیر
   خدمتتون عرض کنم ثبت نام به پایان رسیده می تونید سال آینده شرکت کنید ، در صورتی که همسرتون حتما پاسپورت داشته باشند می تونید ثبت نام انجام یدهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *