ویزای توریستی ایتالیا و بررسی آن

ویزای توریستی ایتالیا – از آنجایی که کشور ایتالیا در حوزه شینگن و یا اتحادیه اروپا قرار دارد افرادی که ویزای توریستی ایتالیا و یا همان ویزای شینگن ایتالیا را داشته باشند می توانند به این کشور و سایر کشور های حوزه شینگن به مدت محدودی سفر کنند. ویزای توریستی کشور ایتالیا از پرتقاضاترین ویزاها است. ایرانیان بسیاری بنا بر دلایل متفاوتی از جمله سفرهای گردشگری، بازدید از نمایشگاه ها، بیزینس و آموزشهای کوتاه مدت درخواست ویزای شینگن ایتالیا را داشته اند.

انواع ویزای توریستی ایتالیا

از نکات مهم سفر به ایتالیا با هدف گردشگری انتخاب صحیح نوع ویزا است. به طور کلی ویزاهای کشورهای عضو شنگن که ایتالیا نیز جز آن ها می باشد بر اساس مدت زمان ویزا و دلیل ورود به کشور مورد مهاجرت به ۴ دسته تقسیم می شوند. چنانچه قصد کسب اطلاعات در خصوص انواع ویزای توریستی ایتالیا را دارید به صفحه انواع ویزای شینگن مراجعه فرمایید.

تمکن مالی برای ویزای ایتالیا

 اثبات تمکن مالی شخص جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا از مهم ترین مدارکی است که باید ارائه شود. لطفا توجه داشته باشید به هیچ عنوان تمکن مالی و گردش حساب غیر واقعی را به سفارت ایتالیا ارائه ندهید، چرا که مدارک مالی در سفارت کشور ایتالیا به صورت کامل استعلام می‌شود. برای تضمین ویزای توریستی ایتالیا دو روش زیر وجود دارد :

 •  تمکن مالی مناسب

  متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا، باید حداقل مانده حسابی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان داشته باشند. توجه داشته باشید که تمکن مالی باید به یورو صادر شود.

 • گردش حساب بالا

  برای ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب 3 ماه اخیر برای این کشور اهمیت دارد. در گردش حساب فرد، میزان مبالغ ورودی و خروجی دارای اهمیت نمی باشد بلکه تنها تعداد تراکنشات حائز اهمیت است.

ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه

باید بیان شود درخواست ویزای ایتالیا بدون داشتن دعوت نامه نیز امکان پذیر است. درخواست ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه نیازمند تمکن مالی و گردش حساب قوی است. در صورتی که فرد بخواهد جهت ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوتنامه اقدام کند حتما باید محل اقامت (هتل، مسافر‌خانه و غیره) از قبل به صورت کاملا واضح مشخص شده باشد.

italy-attraction

مدارک لازم ویزای توریستی ایتالیا

فردی که در خواست ویزای توریستی کشور ایتالیا را دارد باید مدارک خود را به صورت کاغذی به سفارت کشور ایتالیا ارائه دهد. شایان ذکر است در صورت ضمیمه کردن مدارک در ایمیل های ارسالی جهت تعیین وقت، درخواست متقاضی رد می شود.

فرد درخواست کننده ویزا باید مدارک لازم ویزای توریستی ایتالیا را تهیه و آماده کند. این مدارک در لیست زیر آورده شده است:

* توجه داشته باشید تمامی مدارک باید در صفحه A4 ارائه شود ولی نیازی به کپی تمام صفحه مدارک وجود ندارد.

 • تکمیل فرم درخواست صدور ویزا
 • 2 قطعه عکس رنگی 4*3
 • پاسپورت با حداقل 2 صفحه سفید و اعتبار 3 ماه پس از خروج از شنگن
 • پرداخت هزینه : 60 یورو برای افراد بزرگسال و 35 یورو برای افراد 6 تا 12 سال
 • ارائه دعوت نامه رسمی از سمت یکی از شهروندان رسمی ایتالیا و یا کسی که اقامت این کشور را دارد + یک مدرک شناسایی از فردی که دعوت نامه را ارسال کرده است.
 • اصل و کپی شناسنامه فرد درخواست دهنده + ترجمه آن به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی
 • ترجمه کلیه مدارک شغلی فرد درخواست دهنده به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی (پروانه کسب معتبر، کارت بازرگانی برای مشاغل آزاد، لیست پرداختی شش ماه اخیر بیمه شغلی و یا کارت پرسنلی که نشان دهنده شغل اصلی فرد باشد برای افراد کارمندان دولتی)
 • اصل و کپی گواهی تمکن مالی متقاضی + ترجمه آن به زبان انگلیسی (این موارد شامل گردش مالی سه ماه اخیر + مهر و امضای بانک می باشد.)
 • کپی صفحه اول گذرنامه
 • اصل و کپی بلیت رفت و برگشت به ایتالیا
 • اصل و کپی بیمه مسافرتی به ارزش 30000€ (یورو) متناسب با طول دوره اقامت فرد در منطقه شنگن
 • اصل و کپی رزرو هتل و یا محل اقامت فرد

مدت زمان جواب ویزای ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا جز ویزاهای کوتاه مدت از نوع تایپ C می باشد. افرادی که برای دفعه اول اقدام به دریافت ویزای توریستی این کشور می کنند، ویزای آن ها کمتر از 90 روز صادر می گردد. مدت زمانی که صرف می شود تا به درخواست ویزای توریستی پاسخ داده شود 15 روز کاری است و این زمان ممکن است تا 30 روز افزایش یابد. شایان ذکر است در خصوص پرونده های خاص، جهت بررسی دقیق تر شرایط ممکن است حتی بیشتر از 30 روز نیز زمان صرف گردد.

ریجکت شدن ویزای ایتالیا

به منظور اخذ ویزای شینگن ایتالیا قبل از هر اقدامی باید با یک وکیل مهاجرت مجرب در این زمینه مشورت کرد و آگاهانه نسبت به ارائه، تهیه و چیدمان مدارک اقدام کرد. نکات زیر از مواردی است که در هنگام درخواست ویزای توریستی این کشور بهتر است رعایت شوند تا از ریجکت شدن ویزای ایتالیا جلوگیری شود:

 • بهتر است صادق بوده و در سفارت با آفیسر کاملا صادقانه صحبت کنید. تحت هیچ شرایطی اطلاعات نادرست و اشتباه ارائه ندهید چراکه علاوه بر اینکه آفیسر اجازه ریجکت کردن ویزا را دارد، اجازه دارد فرد را تا 10 سال از اخذ هرگونه ویزا در این کشور محروم کند.
 • جهت آنکه اطمینان خاطر در ذهن آفیسر ایجاد شود که نمی خواهید در این کشور پناهنده شوید و هدف شما فقط سفر تفریحی و گردشگری است باید مدارک لازم مبنی بر بازگشت به کشور خود را ارائه دهید.
 • هنگام مصاحبه بدون استرس و با اعتماد بالا صحبت کنید و انگیزه سفر خود را کاملا واضح بیان کنید.
 • عدم ارائه ی تمکن مالی قوی مانند پرینت گردش حساب و سند ملکی معتبر و همچنین ارائه مدارک ناقص، متناقض و غیر شفاف ممکن است درصد ریجکت شدن ویزای ایتالیا شما را افزایش دهد.

پیشنهاد می شود در ادامه این مقاله، مقالات حوزه شینگن از جمله بیمه ویزای شینگن، کشورهای اروپایی بدون ویزای شینگن، قوانین جدید ویزای شینگن 2020 و راحت ترین کشور برای ویزای شینگن را نیز مطالعه فرمایید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 1 میانگین: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *