معاینات پزشکی برای اخذ ویزای آمریکا

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا – اگر قصد مهاجرت به آمریکا دارید و می‌خواهید ویزای این کشور را بگیرید، علاوه بر مراحلی که باید برای این کار انجام دهید، نیاز به تاییدیه‌های پزشکی دارید و باید وقت مدیکال پزشکی بگیرید.

متقاضیان مهاجرت به آمریکا با هر نوع ویزای مهاجرتی مانند برندگان لاتاری یا متقاضیان ویزاهای خانوادگی، قبل از رفتن به سفارت باید برای پاره ای آزمایشات و معاینات پزشکی به پزشکان مورد تایید سفارت آمریکا مراجعه کنید.

این پزشکان پس از آزمایشات و انجام تست ها، تاییدیه ای آماده میکنند که یا خودشان به سفارت ارسال میکنند.

چه کسانی نیازمند آزمایش پزشکی آمریکا هستند؟

طبق اعلامیه سفارت آمریکا، همه متقاضیان درخواست ویزا برای ورود به این کشور , نیاز به انجام آزمایش و معاینات پزشکی دارند. این معاینات و آزمایش‌ها باید توسط دکتر معتمد سفارت انجام شوند.

سپس نتایج نهایی روی سایت کنسولگری قرار می‌گیرد و باید یک نسخه مکتوب از آنها را به آفیسر پرونده ارائه کنید.

لازم به ذکر است  افراد زیر 15 سال از نظر مواردی چون عکس قفسه سینه و آزمایش خون بررسی نمی‌شوند و تنها یک سری آزمایشات و معاینات مرسوم روی آنها انجام می‌‌گیرد. جدول زیر بیشتر به شما کمک می‌کند:

چه کسانی مجاز به چکاپ پزشکی آمریکا برای شما هستند؟

دولت و سفارت‌های آمریکا نسبت به این موضوع حساس بوده و سخت‌گیری خودشان را دارند. بنابراین هر کسی چنین اجازه‌ای ندارد که برای شما تاییدیه صادر کند و فقط باید پزشک مورد معتمد باشد. در ادامه می‌توانید اطلاعات این پزشکان را مشاهده کنید.

همان‌طور که می‌دانید چون آمریکا سفارتی در ایران ندارد برای انجام مراحل مربوط به مهاجرت و وقت سفارت باید به کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات یا ارمنستان مراجعه کنید.

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

وقت مدیکال آمریکا در آنکارا

 اخذ وقت مدیکال آمریکا در کشور ترکیه در شهر آنکارا انجام میشود. دو مرکز باید مراجعه کنید. یکی جنوب شهر و یکی شمال شهر. یکی عکس برداری قفسه سینه و یکی آزمایشات است.

مقالات مرتبط  سوالات متداول ثبت نام لاتاری آمریکا 2022

البته این در زمان نگارش مقاله میباشد. یکی از جاهایی که می‌توانید مراجعه کنید سفارت آمریکا در آنکارا است و باید برای انجام سریع مراحل قانونی، دستورالعمل زیر را رعایت کنید:
• نامه وقت سفارت و مصاحبه حضوری برای دریافت ویزا.
• اصل گذرنامه.
• 2 عکس رنگی هم‌اندازه عکس پاسپورت
• کپی مربوط به سوابق پزشکی و تاییدیه‌های پزشکی (البته از ایران قابل قبول نیست).
• ارائه مدارک مربوط به بیماری‌های مزمن، اعمال جراحی، روند درمان بیماری‌های خاص یا مراقبت‌های روانپز‌شکی.
• اگر عینکی هستید حتما عینک طبی خودتان را نشان دهید.
• اگر دارویی مصرف می‌کنید یا سابقه مصرف داروی خاص دارید اسم آن را بگویید یا جعبه آن را نشان دهید.
• خانم‌های باردار یا آنهایی که می‌خواهند باردار شوند باید عکس قفسه سینه داشته باشند. در صورتی که به هر دلیلی نمی‌خواهید یا نمی‌توانید عکس قفسه سینه داشته باشید، به دلیل ناتمام ماندن پرونده و گزارش پزشکی، با متخصص زنان و زایمان صحبت کنید و نظر دکتر خود را نیز ارائه دهید.
به طور کلی معاینات شما شامل بررسی‌ سوابق پزشکی، معاینه جسمی و برای افراد بالای 15 سال شامل عکس قفسه سینه، تست خون، ادرار و سوزاک می‌شود. ضمن اینکه باید واکسن‌های موردنیاز را بزنید که مراحل آن از سوی پزشک معتمد سفارت به شما ارائه می‌شود.

وقت مدیکال آمریکا در ایروان

با توجه به اینکه ممکن است برخی از متقاضیان ایرانی ویزای آمریکا از طریق سفارت این کشور در ارمنستان اقدام کنند، بهتر است نگاهی به مقررات معاینات پزشکی کنسولگری آمریکا در این کشور بیاندازیم.

تمامی متقاضیان درخواست ویزا باید بدون در نظر گرفتن سن، معاینات پزشکی خود را پیش از صدور ویزای آمریکا به انجام برسانند. تنها پزشک مورد تائید سفارت مجاز به انجام این آزمایش است و معاینات پزشکی سایر آزمایشگاه‌ها مورد تائید سفارت نخواهد بود.

مقالات مرتبط  زمان اعلام نتایج لاتاری 2021

از این رو شما باید موارد زیر را برای انجام معاینات پزشکی ویزای آمریکا به همراه داشته باشید:

 • نامه مصاحبه ویزا و وقت سفارت
 • اصل پاسپورت
 • ۳عکس رنگی جدید در قطع پاسپورت
 • کپی سوابق پزشکی تائید سلامت متقاضی immunization records

هزینه هرگونه آزمایش پزشکی نظیر رادیولوژی و تست خون باید در محل انجام آزمایش مربوطه پرداخت شود.

هنگامی که معاینات پزشکی شما تکمیل شود، دکتر آزمایشگاه نتایج آزمایشات را در پاکت‌های دربسته به بخش کنسولگری ارسال خواهد کرد و هرگونه رادیولوژی گرفته‌شده به شما تحویل داده خواهد شد .

تنها در صورتی که به بیماری سل مبتلا  باشید ملزم به آوردن نتایج رادیولوژی به هنگام مصاحبه حضوری سفارت آمریکا هستید. اما در هر صورت ، به همراه داشتن نتایج رادیولوژی به هنگام اولین سفر به خاک آمریکا الزامی است.

به یاد داشته باشید که به هنگام ورود به آمریکا باید از تاریخ گزارش پزشکی شما کمتر از ۶ماه گذشته باشد.

وقت مدیکال سفارت آمریکا در امارات

 اطلاعات و جزئیات معاینات پزشکی سفارت آمریکا در امارات بسیار شبیه به اطلاعات ارائه‌شده توسط کنسولگری ارمنستان است .

تمامی متقاضیان درخواست ویزا باید بدون در نظر گرفتن سن، معاینات پزشکی خود را پیش از صدور ویزای آمریکا به انجام برسانند. در ایروان یک بیمارستان با دو پزشک که در مجاورت یکدیگر هستند به شما وقت مدیکال میدهند.

باید انگلیسی یا ارمنی بدانید.تنها پزشک مورد تائید سفارت مجاز به انجام این آزمایش است و معاینات پزشکی سایر آزمایشگاه‌ها مورد تائید سفارت نخواهد بود.

از این رو شما باید موارد زیر را برای انجام معاینات پزشکی ویزای آمریکا در امارات به همراه داشته باشید:

 • نامه مصاحبه ویزا و وقت سفارت
 • اصل پاسپورت
 • ۴عکس رنگی جدید در قطع پاسپورت
 • کپی سوابق پزشکی تائید سلامت متقاضی immunization records
 • هزینه هرگونه آزمایش پزشکی نظیر رادیولوژی و تست خون باید به طور مستقیم در محل انجام آزمایش پرداخت شود. به طور کلی معاینات پزشکی شامل بررسی سوابق پزشکی، آزمایش جسمی و رادیولوژی قفسه سینه، تست خون و سوزاک (برای متقاضیان ۱۵سال و بالاتر) خواهد بود.
مقالات مرتبط  کدام کشورها حق شهروندی می‌دهد برای زایمان

دولت آمریکا تمامی متقاضیان ۲سال به بالا را لازم به انجام آزمایش بیماری سل TB کرده است. شما باید برای توضیح سوابق پزشکی، داروهای استفاده‌شده و خدمات درمانی که تحت آن قرار گرفته‌اید را آماده داشته باشید.

زمانی که معاینات پزشکی شما کامل شود، دکتر آزمایشگاه نتایج آزمایشات را در پاکت‌های دربسته به شما تحویل خواهد داد. بدین جهت، به هیچ وجه درب پاکت‌ها را باز نکرده و آن‌ها را برای مصاحبه حضوری ویزا به همراه داشته باشید.

لازم به ذکر است که هرگونه آزمایش رادیولوژی گرفته‌شده به شما تحویل می‌گردد. تنها در صورتی که مبتلا به بیماری سل باشید، ملزم به آوردن نتایج رادیولوژی به هنگام مصاحبه حضوری سفارت آمریکا هستید.

اما در هر حال، همراه داشتن نتایج رادیولوژی به هنگام اولین سفر به خاک آمریکا الزامی بوده و باید به هنگام ورود به خاک آمریکا از تاریخ گزارش پزشکی شما کمتر از ۶ماه گذشته باشد.

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا

هزینه ها و مدت اعتبار 

 • تمام هزینه های معاینات و آزمایشات پزشکی بر عهده شخص شماست که در صورت رد درخواست شما قابل استرداد نمی‌باشد.
 •  مدت اعتبار هر گواهی سلامت پزشکی 12 ماه است. اگر در طی این مدت به منظور قامت دایم وارد کانادا نشوید، نیاز به انجام ازمایشات مجدد خواهید داشت.
 •  اطلاعات لازم برای گواهی پزشکی برای افرادی که برای تحصیل، کار و گردشگری به کانادا وارد می‌شوند، در پیام های دیگری ارسال خواهد شد.
مشاوره جهت وقت مدیکال آمریکا

وقت مدیکال و پزشکی آمریکا – متخصصین مجرب ما در قصران گشت با بیش از سالها تجربه ، می‌توانند در تمامی مراحل وقت مدیکال آمریکا، شما عزیزان را همراهی کنند. برای دریافت مشاوره،با مشاورین ما در تماس باشید . همچنین جهت انجام خدمات پیکاپ ویزای آمریکا می توانید به ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *