راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2021

مراحل بعد از برندگان گرین کارت آمریکا 2021 ، راهنمای برندگان گرین کارت آمریکا 2021 موضوعی است که در این مقاله قصد بیان آن ها را داریم.

شاید شما یکی از برندگان خوش شانس لاتاری باشید و در این صورت باید به شما تبریک بگوییم زیرا افراد زیادی در تمام دنیا تلاش می‌کنند تا بتوانند گرین‌کارت آمریکا را بگیرند و برخی از آن‌ها هرگز موفق به انجام این کار نمی‌شوند.این در حالی است که یک برنده لاتاری می‌تواند در مدت زمانی کوتاه گرین کارت خود را دریافت کرده و وارد خاک آمریکا شود.، لازم به ذکر است مراحل زیر را به دقت مطالعه بفرمائید.

قبل از هر اقدامی باید اطلاعات لازم و کافی پس از برنده شدن گرین کارت را کسب کنید. به همین دلیل در این مقاله تمامی مراحلی که باید پس از اعلام نتایج لاتاری انجام دهید، شرح داده شده است. با ما همراه باشید.

پس از وارد کردن اطلاعات خود در سایت مربوطه نامه قبولی خود را مشاهده خواهید کرد. همچنین از کیس نامبر (Case Number) و محل مصاحبه خود خبردار خواهید شد. پس از انجام این مرحله نوبت به زمان احراز هویت و تکمیل فرم های مربوط به برندگان تا دریافت گرین کارت آمریکا می باشد.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا

کیس نامبر (Case Number)

برندگان گرین کارت آمریکا، یک کد با عنوان کیس نامبر به عنوان شماره پرونده دریافت می کنند. این شماره تا پایان مراحل دریافت ویزا و گرین کارت استفاده خواهد شد. در تمامی مراحل این شماره مرجع بررسی اطلاعات و استعلام شما از KCC می باشد.

نکته: به خاطر داشته باشید که کیس نامبر شما حکم سیستم نوبت دهی را دارد. بنابراین تکمیل فرم در روزهای اول هیچ تاثیری در زمان اعلام مصاحبه در سفارت برای شما نخواهد داشت. 

فرم DS-260

برندگان لاتاری گرین کارت پس از اطمینان از قبولی، بایستی در اسرع وقت اقدام به تکمیل فرم DS-260 نمایند. با مراجعه به سایت قصران گشت می توانید فرم ترجمه شده به فارسی را دانلود نمائید. پس از دریافت فرم باید اطلاعات شرایط فعلی، سوابق تحصیلی و شغلی گذشته خود را در آن پر کنید. عدم تکمیل آن به معنای عدم تمایل به تعیین وقت سفارت و همچنین عدم دریافت گرین کارت می باشد.

فرم-DS-260

مدارک لازم جهت صدور ویزا

علاوه بر این باید مدارک لازم جهت ارائه سفارت را آماده کنید. برای اطلاع از مدارک لازم جهت صدور ویزا به بخش ویزای آمریکا در سایت مراجعه کنید. سپس باید با مراجعه حضوری در آژانس مدارک و فرم DS-260 را به متخصصان ویزا داده تا برای وقت سفارت آمریکا اقدام نمایند. در صورت کامل بودن مدارک و تایید صلاحیت شما از طرف سفارت، ویزا ی شما صادر خواهد شد. پیکاپ ویزا در سفارت آمریکا واقع در شهرهای دبی، امارات، آنکارا و ارمنستان برای ایرانیان داخل کشور انجام می شود.

نکته: تهیه این مدارک اهمیت بسیار بالایی دارد. هر گونه نقص در پرونده شما منجر به به تعویق افتادن پروسه ویزا در سفارت خواهد شد. همچنین ممکن است به علت عدم وجود زمان کافی جهت تهیه مجدد آنها از دریافت ویزا باز بمانید.

مدیکال و واکسیناسیون (Panel Physician)

تمامی برندگان هنگام انجام مصاحبه در سفارت، نیاز به تایید مدارک پزشکی توسط پزشک معتمد سفارت دارند. مدارک پزشکی توسط معاینات تکمیلی شما پزشک سفارت کامل خواهد شد. همچنین آن ها بایستی کارت واکسیناسیون ایران را تایید نمایند. قصران گشت برای تعیین وقت مدیکال به کلینیک های VIP در سفارت آمریکا واقع در شهرهای ابوظبی، دبی، آنکارا و ایروان مراجعه می کند. بنابراین دریافت و تحویل نتایج آزمایشات از کلینیک مربوطه و تحویل آن به برندگان گرین کارت آمریکا بر عهده آژانس می باشد.

مدیکال-واکسیناسیون

گواهی تمکن مالی و اسپانسر

یکی از مهمترین مدارکی که برندگان گرین کارت آمریکا 2021 باید به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه دهند، گواهی تمکن مالی است. اثبات تمکن مالی می تواند از طریق حساب بانکی، ارزش گذاری ملک، پیشنهاد شغلی و یا گرفتن اسپانسر باشد. هدف از این کار اثبات توان مالی متقاضی جهت زندگی در آمریکا است تا از سربار شدن دولت آمریکا جلوگیری شود.

جمع کردن مدارک لازم برای دریافت گرین کارت

 به هیچ عنوان وقت را تلف نکرده و پیش از تعیین تاریخ مصاحبه اقدام به جمع کردن مدارک لازم برای گرین کارت و ترجمه آن‌ها به انگلیسی نمایید.

کلیه اسناد و مدارکی که به زبان انگلیسی نیستند باید همراه با یک ترجمه معتبر باشند. مدارک لازم جهت مصاحبه گرین کارت که باید آن‌ها را آماده کنید شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • مدرک تحصیلی
 • سابقه کار
 • مدارک عدم سوءپیشینه (در صورتی که در چند کشور زندگی کرده باشید باید از هر کدام آن‌ها مدرک جداگانه بگیرید. در صورتی که دارای سوءپیشینه و سوابق کیفری باشید هنوز هم شانس گرفتن گرین کارت را خواهید داشت اما حتما گواهی را ارائه کنید که نشان دهد قبلا بابت جرمی که کرده‌اید مجازات شده‌اید)
 • مدارک ازدواج یا طلاق
 • مدارک و شناسه نظامی برای کسانی که در ارگان‌های نظامی هم‌چون ارتش خدمت کرده‌اند.
 • اسناد مالی مانند صورت حساب بانکی
 • اسناد مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات
 • مدارکی که نشان دهد شما کارمند یا صاحب یک شرکت هستید.

دریافت ویزای آمریکا

مراحل بعد از برندگان گرین کارت آمریکا 2021 یه خاطر داشته باشید که مدت اعتبار ویزای آمریکا معمولاً ۶ ماه می باشد. اما به نسبت اعتبار مدیکال و معاینات پزشکی فرد متقاضی ممکن است این اعتبار کمتر از ۶ ماه نیز باشد. شما برندگان گرین کارت آمریکا باید تا قبل از اتمام اعتبار ویزا و انقضای آن بایستی به خاک آمریکا سفر کنید.

دریافت-ویزای-آمریکا

مصاحبه سفارت برندگان گرین کارت آمریکا

پس از اینکه پرونده شما وارد مرحله روال اداری یا به اصطلاح کارنت شد، مشاوران و متخصصان اخذ ویزا در آژانس قصران گشت از محل و تاریخ دقیق مصاحبه در سفارت های آمریکا رد شهرهای ذکر شده مطلع خواهند شد. حضور به موقع در سفارت حائز اهمیت بسیار بالاییست. یعنی حداقل یک ساعت قبل از ساعت تعیین شده در محل سفارت باید فرد ثالث حضور یابد.

بنابراین توصیه می کنیم که حتماً برای تحویل و ارسال مدارک خود به سفارت آمریکا این کار را به متخصصان پیکاپ ویزا در آژانس قصران گشت بسپارید.

کارنت شدن

کارنت شدن کیس، به معنی تعیین زمان رسیدگی به پرونده و حضور فرد در سفارت جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه می باشد. هر ماه تعداد افرادی که از هر نوع ویزا کارنت می شوند، در ویزا بولتن های وزارت امور خارجه منتشر می شود.

ویزا بولتن

ویزا بولتن اواسط هر ماه میلادی توسط وزارت امور خارجه (اداره مهاجرت) به عنوان اطلاعیه منتشر می شود. در این ویزا شرایط و اطلاعات مربوط به پرونده های در دست بررسی و یا کارنت شده هر دوره اعلام می گردد. معمولاً پس از کارنت شدن کیس، طی ۱۰ الی ۱۵ روز ایمیل تاریخ حضور در سفارت از سوی KCC ارسال می شود. بنابراین شما باید راس ساعت تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید.

ویزا-بولتن

کلیرنس

کلیرنس یا همان Administrative Processing به مرحله ای گفته می شود که پس از انجام مصاحبه، بایستی در انتظار بررسی سوابق و یا تایید صلاحیت جهت دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا باشید. مدت این دوره معمولاً از ۶ هفته یا بیشتر می باشد. پس از آن در صورت تایید صلاحیت، مشاوران ما شما را از نتیجه آن مطلع خواهند کرد.

کلیرنس

توجه داشته باشید :

 • شما پس از گرفتن ویزا تا 6 ماه فرصت دارید تا وارد خاک آمریکا شوید در غیر این صورت ویزای شما به طور خودکار لغو خواهد شد. .
 • پس از دریافت ویزا برای چاپ شدن گرین کارت می بایستی برای هر نفر مبلغی به دلار آمریکا را به وسیله کارت اعتباری پرداخت کنید ( نحوه پرداخت هزینه گرین کارت آمریکاUSCIS Immigrant Fee)
 • شما پس از ورود می توانید تقاضای وایتپاس نمائید ( حدودا 2 ماه طول می کشد و پس از 2 ماه برای آدرس اسپانسر شما ارسال می شود – نیازی به حضور شما در آمریکا برای گرفتن وایت پاس نیست و اسپانسر شما می تواند آن را برای شما پست نماید ) که با استفاده از آن می توانید تا 2 سال خارج از آمریکا بمانید و فقط یک بار صادر می شود .
 • هم‌چنین پس از مصاحبه یک پاکت مهر و موم شده به شما داده می‌شود که باید آن را در فرودگاه تحویل افسر مهاجرت بدهید.

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای شینگن و پیکاپ ویزادر خدمت شما عزیزان است. جهت مشاوره رایگان با 88697080 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *