یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین ویزاها برای سفر به اروپا، ویزای مولتی شینگن است. همان طور که می دانید برای سفر به کشورهای اروپایی به ویزا نیاز دارید. ویزای کشورهای اروپایی به انواع مختلفی تقسیم شده و هر فردی بسته به نوع سفر خود برای اخذ آن باید اقدام کند.

ویزای مولتی شینگن برای افرادی که مداوم در حال سفر هستند یا در کشورهای مختلف اقوامی دارند، انتخاب مناسبی است.

بنابراین قبل از دریافت این ویزا باید با قوانین و اصول آن آشنا شوید و مراحل پیگیری ویزا را بدانید.

یکی از مهمترین نکات اخذ ویزای شینگن، نگرانی از عدم بازگشت مسافران است. چراکه همانطور که استفاده نکردن ویزای شینگن عواقبی دارد، در صورت اقامت بیش از اندازه باید منتظر عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن بود.

گاهی برخی مسافران از طریق ویزای شینگن مهاجرت می کنند یا در مدت زمان مشخص شده به کشور برنمی گردند. به همین دلیل است که اغلب مسافران ریجکت می شوند و اجازه دریافت شینگن را ندارند.

برای دریافت انواع ویزای شینگن و مشاوره رایگان می توانید از طریق شماره تماس آژانس قصران گشت با مشاورین در ارتباط باشید.

ویزای مولتی شینگن چیست؟

ویزای شینگن به سه دسته اصلی ویزای سینگل، دو بار ورود و ویزای مولتی شینگن (ویزای بلند مدت اروپا یا ویزای مولتی اروپا) تقسیم می شود.

قوانین ویزای مولتی شینگن به این صورت است که این ویزا بر اساس تعداد دفعات مجاز ورود به نواحی اروپا تقسیم بندی می شود.

ویزای مولتی یا ویزای بلند مدت اروپا که بنا به درخواست متقاضی و از طرف یکی از سفارت‌های اروپایی عضو این پیمان صادر می‌شود که دارنده آن می تواند تا پایان اعتبار دوره ویزای خود به دفعات و بدون محدودیت وارد کشورهای اروپایی شده و تا زمان معینی در آن‌ها اقامت داشته باشد.

میزان مجاز برای اقامت در کشورهای اروپایی با ویزای بلند مدت اروپا ۹۰ روز در هر دوره ۶ ماهه است.

مقالات مرتبط  رفع ریجکتی ویزای شینگن

معمولا ویزای شینگن مولتی نیز از ۳ ماهه، ۶ ماهه و یا ۱ ساله اعتبار دارند.

انواع ویزای مولتی شینگن

ویزای شینگن مولتی خود نوعی از ویزای شینگن نوع ۳ یا تایپ c می باشد.

ویزای نوع c شینگن که در واقع نوعی ویزای کوتاه‌مدت برای سفر به محدوده شینگن است، به ۳ دسته ویزای سینگل یا یک‌بار ورود، ویزای دو بار ورود و ویزای مولتیپل یا چند بار ورود تقسیم‌بندی می‌شود.

  • ویزای توریستی
  • ویزای بیزنسی
  • ویزای تحصیلی

این ۳ نوع ویزای شینگن می‌تواند به‌صورت مولتیپل صادر شوند.

برای مثال، دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در اروپا نیاز به ویزای شینگن نوع D از نوعی مولتی دارند. ویزای نوع D درواقع همان ویزای تحصیلی شینگن است که به صورت مولتی یا چند بار ورود صادرشده و دانشجویان می توانند تا پایان دوران تحصیل بدون نیاز به اخذ مجدد و یا تمدید ویزای شینگن در تمامی کشورهای این محدوده تردد کنند.

ویزای توریستی مولتی شنگن نیز برای مقاصد گردشگری صادرشده و به دارنده آن این امکان را می‌دهد تا زمان اعتبار ویزا حداکثر تا ۹۰ روز در یک بازه ۶ ماهه در این منطقه اقامت داشته باشد. نکته مهم درباره ویزای توریستی مولتی شنگن این است که مهلت ۹۰ روزه این ویزا می‌تواند در یک نوبت سفر طی شده و یا طی چند بار سفر پایان یابد.

Schengen-Travel-Insurance-visa Greece-tours

شرایط گرفتن ویزای مولتی شینگن

سوالی که برای بسیاری از متقاضیان سفر به اروپا پیش می آید، شرایط لازم برای اخذ ویزای بلند مدت اروپا یا ویزای مولتی شینگن چیست؟

ویزای بلند مدت اروپا عموماً به افرادی تعلق می گیرد که یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود داشته باشند و قبلا به کشور مقصد سفر کرده باشند.

  • داشتن دعوت نامه از یک شرکت معتبر با تشریح دلایل سفر (جهت آشنایی با انواع دعوت نامه ویزای شینگنکلیک فرمایید)
  • درمان بیماری در یکی از بیمارستان ها کشورهای عضو پیمان شینگن
  • پذیرش در یکی از دانشگاه های اروپا
  • ورزشکاران و هنرمندان که در سطح بین المللی با کشورهای اروپایی در ارتباط هستند.
مقالات مرتبط  ویزای توریستی فرانسه در یک نگاه

موارد ذکرشده شرایطی هستند که می توانید از طریق آن به سرعت ویزای خود را دریافت کنید.

اما به‌طور کل داشتن تاریخچه سفر مناسب، تمکن مالی کافی، دلایل موجه برای سفر و برنامه سفری مشخص و شفاف همگی از مهم ترین شرایط اصلی اخذ ویزای شینگن محسوب می‌شوند که باید سفارت تحت تاثیر آن قرار بگیرند.

مزایای ویزای مولتی اروپا چیست؟

ویزای شینگن یکی از ویزاهای معتبر در دنیا محسوب می‌شود که می‌تواند فاکتور سابقه سفر دارنده آن را تا حدود بسیاری ارتقا دهد.

فاکتوری که در اخذ ویزاهای دیگری همچون ویزای کانادا بسیار تأثیرگذار خواهد بود. به زبان دیگر نباید از تاثیر ویزای شینگن اخذ ویزای کانادا غافل شد.

بنابراین ویزای شنگن مولتی با اعتباری بیشتر و اجازه ورود متعدد به خاک اروپا طبعاً از ارزش بسیاری برخوردار می باشد.

 • اولین مزیت ویزای مولتی شینگن این است که دارنده آن پس از بار اول که می‌بایست از همان کشوری که ویزا را از آن گرفته وارد اروپا شود، می‌تواند در دفعات بعدی از هر کشور دیگری وارد منطقه شینگن شود.

برای مثال اگر فردی ویزای مولتی اروپا 2 ساله از کشور هلند دریافت کرده باشد، در اولین سفر می‌بایست از طریق مرزهای هلند وارد اروپا شود؛ اما از سفر بعد بدون نیاز به ویزا می‌تواند از هر کشور دیگری وارد اروپا شود و هیچ‌گونه محدودیتی نخواهد داشت.

 • همچنین ویزای بلند مدت اروپا وزن خاصی به پاسپورت می‌دهد و در هر بار اقدام مجدد می‌تواند اعتبار آن افزایش یابد.

برای مثال اگر بار اول ویزای ۳ ماهه شینگن دریافت کردید، برای دفعات می‌توانید ویزای ۶ ماهه یا 1ساله درخواست کنید. ویزای بلند مدت شینگن همچنین برای اخذ ویزای دیگر کشورها مانند کانادا نیز مدرکی مهم تلقی خواهد شد.

و درنهایت ویزای مولتی اروپا این امکان را به متقاضی می‌دهد تا به دفعات و بدون محدودیت در زمان اعتبار پاسپورت به حوزه شینگن سفر کرده و به گشت‌وگذار، دیدار اقوام، پیگیری پروژه‌ای کاری و یا درمانی بپردازد.

مقالات مرتبط  تاریخچه ویزای شینگن

در واقع ویزای مولتی یا بلند مدت شینگن یک اعتبار ارزشمند محسوب می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای بلند مدت اروپا

 • تکمیل فرم درخواست ویزا به طور تخصصی
 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه
 • کپی از صفحات گذرنامه که قبلا ویزای شینگن روی آن درج شده
 • ۳ قطعه عکس استاندارد با پس زمینه سفید و رخ کامل
 • اصل پاسپورت به همراه ۶ ماه اعتبار
 • تمامی مدارک مربوط به شغل و دریافت حقوق
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • پرینت حساب های بانکی و گواهی تمکن مالی
 • اصل و ترجمه شده بیمه تامین اجتماعی
 • اصل سند ملکی و ترجمه آن (در صورت دارا بودن)

نکته بسیار مهم: گاهی قوانین ویزای شینگن تغییر می کند و مدارک مورد نیاز ویزای مولتی شینگن نیز از این امر مستثنی نیست. اما مورد مهمی که باید به یاد داشته باشید اصل مدارک و ترجمه آنها است. تمام این مدارک باید به انگلیسی یا زبان مقصد ترجمه و به همراه اصل مدارک در زمان وقت سفارت به سفارت ارائه شود.

documents-multiple-schengen

شرایط تمدید ویزای مولتی یا بلند مدت شینگن چیست؟

اساساً امری به اسم تمدید ویزای مولتیپل شینگن وجود ندارد.

متقاضی می بایست پس از پایان اعتبار ویزا مجدد با ارائه مدارک موردنیاز مراحل اشاره‌شده را طی کرده و برای ویزای بلند مدت اروپا درخواست دهد.‌

نکته مهم در خصوص درخواست مجدد و یا تمدید ویزای مولتی اروپا این است که در درخواست‌‌های مجدد می‌توان مدت اعتبار ویزا را افرایش داد. برای مثال اگر ویزای ابتدایی ۶ ماهه صادرشده باشد؛ می‌توان برای ویزای بعدی درخواست ۱ ساله یا بیشتر داد.

 

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور بهار و تابستان 99 و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *