شهر برن ( Bern ) پایتخت غیررسمی کشور سوئیس است و در این کشور به عنوان شهر فدرال معروف است

شهر برن پایتخت کشور سوئیس است این شهر جذاب جمعیت زیادی را درون خود جای داده است و از نظر جمعتی این شهر در رتبه چهارم در کشور سوئیس قرار گرفته است. از جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری برخوردار است و گردشگران بسیاری را مجذوب خود می کند .

رودخانه Aare دومین رودخانه پر آب سوئیس از میان شهر برن عبور می کند و این سبب زیبایی دو چندان این شهر شده و حال وهوایی تازه به شهر برن بخشیده است.چه اهل علم و دانش، هنر یا دوستدار طبیعت باشید، برن جاذبه های منحصر به فردی به شما ارائه می دهد.

شهر قدیم برن که به‌عنوان میراث جهانی یونسکو هم برگزیده شده است، میزبان خیابان‌های سنگ فرش و زیبا و فواره‌های قرن شانزدهمی است. رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌های کوچک و بزرگ، جذابیت این بخش از شهر زیبای برن را دوچندان کرده است. از تپه‌های اطراف شهر منظره‌ی زیبایی از خانه‌هایی با شیروانی قرمز، زمین‌های سرسبز و رود آر را خواهید دید که از میان آن می‌گذرد.

برن به عنوان پایتخت سوئیس، مقصدی پر از جاذبه های تاریخی است

شهر برن پایتخت کشور سوئیس

 پایتخت کنفدراسیون سوئیس از سال ۱۸۴۸ با جمعیتی حدود ۱۴۰ هزار نفر یکی از پایتخت های کوچک اروپایی است .این شهر یکی از بهترین شهرهای محافظت شده قرون وسطی ای در این قاره است و از جانب یونسکو به عنوان یکی از ذخایر فرهنگی دنیا به شمار می رود .برن یکی از شهرهای سرسبز و خرم اروپایی است و علاوه بر باغ های عمومی و جنگل ها ,نماهای بیرونی بناها و مکان های تاریخی آن نیز پوشیده از گل است .مقر حکومت فدرال و بسیاری از ادارات دیپلماتیک و نیز سازمان های بین المللی متعدد در این شهر واقعند.

تاریخچه ی شهر برن

برن ( Bern ) پایتخت غیررسمی کشور سوئیس است و در این کشور به عنوان شهر فدرال معروف است. جمعیت این شهر در ژانویه ی سال 2019 نزدیک به صد و چهل و دو هزار و پانصد نفر بوده است که این شهر را به پنجمین شهر سوئیس از نظر جمعیت بدل می کند. شهر برن مرکز بلوک برن، دومین بلوک کشور سوئیس از نظر جمعیت است. زبان رسمی در برن آلمانی است اما متداول ترین زبان تکلم در این شهر نوعی گویش سوئیسی آلمانی به نام « Bernese German » است.

در سال 1983، قسمت تاریخی شهر که در گویش آلمانی آلتستان (Altstadt ) نامیده می شود به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.در اوایل قرون وسطی یک منطقه ی مسکونی به نام بوم پلیز ( Bumpliz ) که هم اکنون نیز یکی از مناطق این شهر است در چهار کیلومتری شهر اصلی قرون وسطایی وجود داشته است.

برن جاذبه های منحصر به فردی به شما ارائه می دهد.

وضعیت آب‌ و‌ هوا

آب‌وهوا در برن عموما سرد یا معتدل است. بارش باران در این شهر قابل‌توجه است و حتی در ماه‌های خشک سال هم احتمال بارش باران وجود دارد. میانگین دمای هوای سالانه در برن، ۱۱/۳ درجه‌ی سانتیگراد است. میانگین میزان بارندگی هم به ۸۶۶ میلی‌متر می‌رسد. بیشترین میانگین دهای هوا مربوط به ماه ژوئیه و در حدود ۲۵/۵ درجه‌ی سانتیگراد است. ژانویه با میانگین دمای منفی ۴/۳ درجه، سردترین ماه سال محسوب می‌شود.

بهترین زمان برای سفر به برن

بهترین زمان برای سفر به برن از ماه آوریل تا سپتامبر است. اواخر بهار به خاطر روزهای طولانی‌تر و آب‌وهوای مطبوع، زمان خوبی برای سفر است. البته بسیاری از گردشگران در تابستان به این کشور سفر می‌کنند. فصل تابستان هم از نظر هوا برای سفر مناسب است به‌خصوص در ماه اوت که هوا ملایم است. از ژوئیه تا اواسط اوت فصل تعطیلات در برن است و به همین دلیل شاید برخی از رستوران‌ها تعطیل باشند.

 

 

 

قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و همچنین برگزاری تور اروپا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به کشور ایتالیا را دارید جهت هرگونه مشاوره در خصوص دریافت  ویزای شینگن با شماره  02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما برخوردار شوید.