شهر لندن

معرفی شهر لندن:

لندن (London) پایتخت انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. این شهر همچنین بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در بریتانیا و بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا نیز هست.

این شهر که در کنار رود تیمز قرار دارد، قدمتی دو هزار ساله دارد و تاریخ ساخت آن به دوران روم باستان برمی‌گردد و به عنوان هسته تاریخی انگلیس تاحدود زیادی حفظ شده‌است و از قرن ۱۹ میلادی توسعه این شهر شروع شده و امروزه این شهر مهم‌ترین شهر انگلستان به شمار می‌آید و ساختار اداری بسیار گسترده‌ای دارد.

این شهر زیبا یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری دنیا است و سالانه بالای ۱۵ میلیون گردشگر از این شهر جادویی بازدید می‌کنند. لندن با داشتن ۱۴ میلیون گردشگری بین‌المللی پربازدیدترین شهر در اروپا محسوب می‌شود و پس از نیویورک توانسته عنوان دومین شهر هوشمند جهان در سال ۲۰۱۸ را کسب کند. آب و هوای لندن نسبت به دیگر شهرهای انگلستان معتدل تر بوده، هوای این شهر تقریبا همیشه شرجی و مرطوب است.

این شهر تاریخی چهار مکان باستانی مهم دارد: این مکان‌ها در منطقه وست‌مینستر قرار گرفته‌اند. کلیسای باستانی مارگارت، برج لندن.، روستای گرینویچ، کاخ و باغ سلطنتی. بزرگترین پارک‌ها در منطقه مرکزی شهر شامل ۳ پارک سلطنتی، هاید پارک، باغ‌های کنزینگتون و ریجنتز پارک هستند. رجنتز پارک شامل باغ‌وحش لندن می‌شود که از قدیمی‌ترین باغ‌وحش‌های علمی جهان است، این پارک در نزدیکی موزه مادام توسو قرار دارد.

 

لندن

آب و هوا:

بهترین ماه های سال که باید به این شهر سفر کرد،ر ماه‌های آگوست و جولای است. دمای هوا در این ماه‌ها بین 9 تا 23 درجه در حال تغییر است. با این حال، تمام فصل های سال آب و هوای لندن خنک و بارانی است؛ اما این دو ماه، بهترین زمان‌ سفر به لندن می باشند. همچنین شهر لندن دارای زمستان‌های معتدل و تابستان‌های ملایمی است. در فصول گرم سال نیز هوا کمی شرجی و رطوبت آن نسبت به سایر شهرهای انگلستان بیشتر خواهد شد.

لندن

لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 0 میانگین: 0]