لیون

معرفی شهر لیون

شهر لیون در نزدیکی مرز سوئیس و در ۳۰۰ مایلی جنوب شهر پاریس قرار گرفته است. در واقع اهمیت جغرافیای لیون به دلیل این است که این شهر مرکز اصلی پاریس، جنوب فرانسه، کوه های آلپ سوئیس، ایتالیا و اسپانیا است.

لیون به عنوان سومین شهر بزرگ فرانسه می باشد که جمعیتی برابر ۵۰۰۰۰۰ را داراست. اگر دوست دارید که در سفر خود غذاها و طعم های جدید را امتحان کنید، پس حتماً باید به این شهر سفر کنید؛ زیرا این شهر به عنوان پایتخت آشپزی های مشهور فرانسه شناخته می شود. همچنین از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به موزه های هنرهای زیبا (Musée des Beaux Arts) که مشهورترین موزه پس از لوور در فرانسه گفته می شود، اشاره کرد.

لیون فرانسه

آب و هوا:

برخلاف شمال کشور فرانسه که دارای زمستان‌ های سرد و تابستان‌ های غیر قابل پیش بینی می باشد، جنوب این کشور اقلیمی مدیترانه ‌ای است که شامل زمستان‌ های معتدل و تابستان ‌هایی گرم است. شهر لیون در بخش مرکز شرق این کشور قرار گرفته است که زمستان‌ هایی با دمای منفی دارد. فصل های بهار و پاییز در این شهر، فصل‌ های بسیار دلپذیری هستند و در این مدت این شهر در ماه‌ های جولای و آگوست با آب و هوای گرم، گردشگردان زیادی را در خود نمی بیند. در ماه سپتامبر شهر لیون، مرطوب ‌ترین ماه سال است و در هر زمانی امکان بارندگی وجود دارد. همچنین آب و هوای نیمه قاره ‌ای این شهر دارای زمستان ‌هایی سردی است.

لیون فرانسه

جاذبه های گردشگری لیون:

از دیگر مناطق دیدنی این منطقه می توان به موزه باستان‌‌شناسی (Musée de la Civilisation Gallo-Romaine)، کلیسای جامع سنت جان باتیست (Cathédrale Saint-Jean Baptiste)، پارک دو لا تت دو (Parc de la Tête d’Or)، کلیسای نوتردام دی فوویه (Basilique Notre-Dame de Fourviere) و منطقه پرسکیل (Presqu’ile District) اشاره کرد.

لیون

لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 0 میانگین: 0]