معرفی شهر مارسی

این شهر دومین شهر بزرگ فرانسه است که مرکز اصلی شهرهای تاریخی پرونس، رون و آلپ به شمار می رود. مارسی مرکز مهم تجاری اروپا و بنادر اصلی تجاری فرانسه است که به دریای مدیترانه متصل است.

اگر دوست دارید که با فرهنگ و مردم بومی این شهر آشنا شوید، حتماً به دلاپانیر سر بزنید؛ این محله های قدیمی که دیگر در فرانسه کمتر دیده می شود با خانه های رنگارنگ، گالریه های هنری محلی، رستوران های کوچک و خانه های قدیمی جلوه و زیبایی خاصی به این شهر داده است. اولین و تنها موزه ملی فرانسه با دیوراهایی از الگوی فلزی واقع در یک مکعب شیشه ای زیبا در سال 2013 در مارسی افتتاح شد.

آب و هوا:

شهر مارسی، بندری است در حاشیه ی دریای مدیترانه؛ به همین دلیل دارای آب و هوایی مدیترانه ای است. فصل های بهار و پاییز دارای دمای معتدلی است و بهار خشک تری نسبت به پائیز دارد. زمستان های این شهر به هیچ وجه سرد و آزار دهنده نیستند و در گرم ترین روزهای فصل تابستان نیز، دمای هوای این شهر بندری، به بالای ۳۰ درجه نمی رسد. به همین دلیل محبوبیت این شهر زیبا دو چندادن شده است. میزان بارندگی این شهر متغیر می باشد و غیر قابل پیش بینی است. به شکل کلی، شهر مارسی دارای آب و هوای متعادلی است و به همین دلیل گردشگران زیادی در فصول مختلف سال به این شهر رویایی سفر می کنند تا از جاذبه های دیدنی مارسی لذت ببرند.

مارسی

جاذبه های گردشگری مارسی:

جاذبه های گردشگری مارسی بسیار متنوع است که دارای قدمت دیرینه ای است. بناهایی همچون کلیسای سنت ویکتور، موزه ی تمدن های اروپا و مدیترانه، کلیسای جامع مارسی، کلیسای بانوی صلح، بندرگاه ویکس و بسیاری از مناطق دیدنی این شهر، از جاذبه های گردشگری می باشند که بازدید از آن ها خاطره ای به یادماندنی را برایتان به ارمغان می آورد.

مارسی

لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 0 میانگین: 0]