ونیز

معرفی شهر ونیز

این شهر روی آب در شمال ایتالیا و در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته به، شهر کانال‌های آبی، شهر رؤیاها، شهر بالماسکه معروف است. ونیز را در دنیا با کانال‌های آبی و آبراه‌هایش می‌شناسند. خیلی از قسمت‌های شهر ونیز واقعاً در آب غوطه‌ورند و درِب بسیاری از خانه‌ها رو به قایق‌های پارک شده در کنار دیوارهای فرورفته در آب باز می‌شوند. این شهر، خیابان، بزرگراه و ماشین ندارد. در کانال‌های اصلی شهر قایق‌های مسافربری بزرگ همانند مترو و اتوبوس‌های شهری، ایستگاه به ایستگاه مسافران را جابجا می‌کنند. ونیز را در دنیا با قایق‌های مخصوص و سنتی‌اش نیز می‌شناسند. نام این قایق‌ها گوندولاست و از مراسم عروسی گرفته تا سوگواری از آن‌ها استفاده می‌کنند.

 

ونیز

آب و هوا ونیز:

ونیز دارای آب و هوای نسبتا مرطوب و گرمسیری است. زمستان‌های ونیز بسیار سرد و تابستان‌های آن بسیار گرم و مرطوب است. در فصل گرما  کانال‌های این شهر به شدت بوی بدی می دهند. توصیه می شود در فصل بهار و پاییز به این شهر مسافرت کنید. در فصل های بهار و پاییز این شهر مملو از توریست است. زمانی که دمای هوا کم می شود امکان بالا آمدن آب وجود دارد که در این صورت آب سطح خیابان ها را فرا می گیرد.

 

جاذبه‌های گردشگری ونیز:

پل افسوس ها:

پل افسوس ها یک پل تاریخی که از تراژدی ها و عاشقانه های بسیاری حکایت می کند. این پل از پر طرفدارترین اماکن دیدنی در ونیز است که بر روی رودخانه «ریو دی پالاتزو» قرار گرفته است. پل افسوس ها یک پل سر پوشیده و سفید رنگ است که علاوه بر جلوه گر بودن معمار و تاریخ ونیز جایگاه ویژه ای در افسانه های عاشقانه این شهر دارد.

ونیز پل افسوس ها

گراند کانال:

این کانال از شاه راه های ارتباطی ونیز محسوب می شود. در دو طرف این کانال می توان بناهای کلاسیک و ساختمان های با شکوه را مشاهده کرد. این کانال معروف در میان مردم ونیز به عنوان بلوار اصلی شهر شناخته شده است. به این دلیل که «میدان سن مارکو»، «پل ریالتو» و نقاط اصلی تلاقی پل و قطار آبی را به هم متصل می‌کند.

ونیز گراند کانال

 

پل ریلاتو:

محله‌های «سن مارکو» و «سان پولو» در ونیز توسط پل ریلاتو به یکدیگر متصل شده اند. این پل زیبا یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های شهر ونیز است. پل ریلاتو یک پل تاریخی است که در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است و به عنوان اولین و قدیمی ترین پل ایجاد شده بر روی گراند کانال به شمار می‌رود. ریالتو در زبان ایتالیایی به معنای “مرکز معاملات” است. علت انتخاب این اسم تجارت و معاملات زیادی بوده است که در این مکان انجام می شده است.

بر روی این پل انواع مغازه هایی که کالاهای شیشه و کر یستال، سوغاتی و جواهرات عرضه می شود قابل بازدید است و همچنین بر روی این پل نمای 360 درجه از گراند کانال پیش رو می باشد.

ونیز پل ریالتو

کاخ سانتا سوفیا:

این کاخ یکی دیگر از مکان های دیدنی این شهر است که به نام کاخ «کادورو» به معنای «قصر طلایی» نیز معروف است. شایان ذکر است این کاخ در راستای گراند کانال قرار گرفته و به علت معماری خاصی که دارد همیشه مورد توجه توریست ها قرار می گیرد.

ونیز کاخ سانتا صوفیا

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 0 میانگین: 0]