معرفی شهر ونکوور

ونکوور (Vancouver)‏ شهریست در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا که در حدود 125 سال پیش بنا نهاده شده است. ونکوور یکی از خوش آب و هواترین شهرهای کاناداست و از آنجا که شهر مورد علاقه ی توریستها نیز می باشد، میزبان توریستهای بسیاریست. جمعیت بسیاری از مردم این شهر در مشاغل مربوط به توریسم مشغول به کارند بطوریکه صنعت توریسم اصلی ترین صنعت این شهر به حساب می آید. این شهر همواره در لیست “بهترین شهرهای جهان برای زندگی” قرار دارد. علت این موضوع کیفیت بالای زندگی در این شهر است.

شهر ونکوور در رشته کوه های ساحلی اقیانوس آرام، سرزمین کوه های گروس قرار دارد. این کوه همچنین دارای بزرگترین تله کابین (تراموای هوایی) آمریکای شمالی است که فقط در هشت دقیقه 3,700 فوت بالا می رود. تجربه کوه نوردی برای بازدیدکنندگان و ساکنان می تواند بسیار منحصر به فرد و خاطره انگیز باشد.

ونکوور

 

آب و هوا:

به خاطر موقعیت جغرافیایی اش و صادرات به آسیا و سواحل غربی آمریکا، بندر بسیار مهمی محسوب می شود.شهر ونکوور با توجه به نزدیک بودن به آبهای اقیانوس آرام از هوای معتدلی برخوردار است. در سردترین شبهای زمستان دمای هوا معمولا از 10 درجه زیرصفر کمتر نمی شود که البته این دوره کوتاه است و در گرمترین روزهای تابستان به ندرت دما به 30 درجه نزدیک می شود. یکی از ویژگیهای خوب این شهر عدم شرجی بودن آن است. با اینکه درصد رطوبت بالا است ولی به علت خنک بودن هوا شرجی نمی شود. نزدیک بودن کوه و دریا به شهر ونکوور طبیعتی زیبا را ایجاد کرده و امکان استفاده از ورزشهای کوهستانی (اسکی، کوهنوردی و …) و ورزشهای دریایی (قایقرانی، شنا و …) را مهیا می سازد.

ونکوور

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید!
[رای: 0 میانگین: 0]